Martin Sýkora Rôzne

Staronový rebríček: Ocenenie Nemocnica roka 2018 opäť putuje aj do Popradu

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) predstavil aj v tomto roku výsledky hodnotenia slovenských nemocníc. Figuruje v nej aj popradská nemocnica.

Ilustračný obrázok k článku Staronový rebríček: Ocenenie Nemocnica roka 2018 opäť putuje aj do Popradu
Zdroj: TASR

Ocenenia Nemocnica roka 2018 udeľoval v dvoch kategóriách – štátne univerzitné a fakultné nemocnice a v kategórii všeobecné nemocnice. Nemocnica Poprad, a. s., sa medzi všeobecnými nemocnicami po tretíkrát za sebou umiestnila na 3. mieste. INEKO udeľuje ocenenie už po štvrtýkrát a to na základe mapovania vybraných ukazovateľov spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, náročnosti diagnóz, hospodárenia a transparentnosti za obdobie uplynulých 4 rokov.

Na základe hodnotenia týchto parametrov skončila Nemocnica Poprad, a. s., medzi všeobecnými nemocnicami na 3. mieste.

„Nemocnica Poprad exceluje (spolu s nemocnicou v Snine) v schopnosti uhrádzať všetky svoje záväzky načas a dokáže i veľmi dobre generovať vlastné zdroje. Nemocnica zvýšila medziročne spokojnosť svojich pacientov, ako ak mieru otvorenosti voči verejnosti. Jej index transparentnosti je druhý najvyšší spomedzi všeobecných nemocníc. Nedostáva pokuty od ÚDZS za zle poskytnutú zdravotnú starostlivosť. Má dobre fungujúcu JIS-ku a rýchly urgentný príjem," pochválil INEKO popradský progres. Inštitút však našiel aj nedostatky, na ktorých musia pod Tatrami silno popracovať.

„Popradská nemocnica by sa však mala sústrediť na ukazovateľ reoperovanosti pacientov, keďže sa v tomto parametri medziročne značne zhoršila a dosahuje podpriemerné hodnotenie,“ uviedol INEKO.

V hodnotení štátnych univerzitných a fakultných nemocníc bolo vyhodnotené takéto poradie:

Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica
Univerzitná nemocnica Martin
Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok

V hodnotení všeobecných nemocníc vyzerá poradie rovnako ako v roku 2017:

Ľubovnianska nemocnica, n. o.
Nemocnica Košice-Šaca a. s. 1. súkromná nemocnica
Nemocnica Poprad, a. s.

Zdroj: Nemocnica Poprad
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM