Správy

Starosta Ždiaru sa TAKTO pustil do ministra: Chýbajú nám údaje, na čo to všetko je?

Obec Ždiar v okrese Poprad je na druhé kolo testovania pripravená. Starosta Pavol Bekeš sa však sťažuje na chýbajúce informácie o predošlom testovaní.

Ilustračný obrázok k článku Starosta Ždiaru sa TAKTO pustil do ministra: Chýbajú nám údaje, na čo to všetko je?
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Pavol Bekeš ozrejmil, že obec už má na testovanie prichystaných zdravotníkov, administratívnych pracovníkov aj ochranné prostriedky pre nich. Odberné miesto v obci bude podľa neho to isté ako pred týždňom. Niečo mu však nehrá.

Strieľajú od pása

Do dnešného dňa nemáme žiadne informácie o predošlom testovaní. Príslušník Ozbrojených síl SR zobral zoznamy a odišiel preč. Podľa môjho názoru výsledky testovania nie sú nahodené v žiadnom systéme, takže nemôžu rozhodovať podľa skutočných výsledkov, ale strieľajú od pása,“ dodáva starosta.

Podotkol, že v prvom kole testovania zistili pozitívnych, no keďže obec ani polícia zoznamy nemajú, nevie, ako môžu skontrolovať dodržiavanie karantény.

Na čo nám to bude?

V televíznych novinách pán minister Jaroslav Naď povedal, že teraz nemajú čas, že výsledky nám dajú až po druhom kole testovania. Načo nám to bude? Takže nezodpovední a pozitívni sa veselo môžu dovtedy premávať po obciach a mestách, čo sa aj deje,“ konštatuje starosta.

Obec nemôže podľa jeho slov robiť nič, lebo nevie, a policajti môžu kontrolovať len náhodne, pretože okrem toho majú aj inú prácu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM