Martin Sýkora Futbal

Šturma nahradil Mlynára: Nový tréner FK Poprad chce víťaziť

Po remíze na trávniku košickej Lokomotívy (1:1) pristúpilo vedenie FK Poprad k zmene na trénerskom poste. Pavla Mlynára nahradil Čech František Šturma.

Ilustračný obrázok k článku Šturma nahradil Mlynára: Nový tréner FK Poprad chce víťaziť
Foto: Martin Sýkora

Po odohraní 8 kôl figuruje FK Poprad v druholigovej tabuľke na štvrtom mieste. Družstvo pod vedením Pavla Mlynára prehralo len raz, trikrát vyhralo a pripísalo si štyri body za štyri remízy. Vedenie klubu, ktoré pred sezónou avizovali útok na čelné priečky, vyjadrilo po remíze na trávniku Lokomotívy Košice (1:1) svoj názor na výkony odvolaním Mlynára z funkcie. FK Poprad povedie skúsený český tréner František Šturma.

„Správna rada FK Poprad na svojom zasadnutí dňa 27.9.2016 schválila Františka Šturmu na pozíciu hlavného trénera A – mužstva. Pán Šturma povedie FK Poprad do 30.6.2017. Prvým asistentom sa na návrh pána Šturmu stáva Marek Kopáč. Ostatní členovia realizačného tímu A- mužstva ostávajú nezmenení,“ oznámilo svoje oficiálne stanovisko k situácii vedenie FK Poprad.

Realizačný tím A – mužstva FK Poprad:
František Šturma – hlavný tréner
Marek Kopáč – asistent trénera
Mikuláš Dvorožňák – asistent trénera a zároveň tréner B mužstva
Martin Lipčák – tréner brankárov
Ján Mlynár – vedúci mužstva
Jaroslav Južanin – lekár
Dárius Kolodzej – masér
Roman Pazúr – manažér seniorských výberov

Zdroj: TASR

František Šturma viedol naposledy futbalistov Michaloviec, ktorí hrajú v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Pre klubový web sa nechal počuť, že Poprad sledoval dlhšie a preto neprišiel do úplne neznámeho prostredia.

PREČÍTAJTE SI AJ: "Po odchode z Poľska je z neho hrdý "koňar: Kanonier Kubus v základe

„Sledoval som výsledky FK Poprad v posledných mesiacoch. Vedel som, že je tu dobre nastavená koncepcia. Klub chceme posunúť do vyšších poschodí. Z mojej strany nebolo dlhé rozhodovanie. Prišla seriózna ponuka a dohodli sme sa,“ vysvetlil Šturma.

Český tréner už má za sebou aj úspešnú zápasovú premiéru na lavičke FK Poprad, keď v stredu viedol svoj tím v pohárovom stretnutí proti FK CSM Tisovec. Poprad zvíťazil 4:0.

„Dali sme si dva ciele. Krátkodobým je dotiahnuť sa čo najrýchlejšie na špičku a dlhodobým cieľom je do 3 rokov hrať najvyššiu súťaž,“ prezradil Šturma. Domácu majstrovskú premiéru pred popradským publikom bude mať vynovená lavička v sobotu, keď FK Poprad privíta na domácom trávniku Partizán Bardejov. Stretnutie sa odohrá tradične v Národnom tréningovom centre s výkopom o 18:00 hod.

Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie