Krimi

Vražda v Šuňave: Jozefa K. odsúdili za vraždu na 23 rokov väzenia, VIDEO

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku uznal obžalovaného Jozefa K. za vinného z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy.

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Uložil mu trest odňatia slobody vo výmere 23 rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Súd obžalovanému uložil aj trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu vo výmere piatich rokov. Zároveň uložil obžalovanému ochranný dohľad vo výmere tri roky,“ dodala hovorkyňa ŠTS. Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaný sa proti nemu odvolal, rozhodne Najvyšší súd SR.

Vražda sa stala minulý rok v obci Šuňava v okrese Poprad.

Obžalovaný zavraždil poškodeného Romana A. nožom, piatimi ranami do oblasti hrudníka. Jeho telo priviezol domov a za pomoci manželky ho odstránil s úmyslom vydierať svoju manželku jej aktívnou účasťou na vražde Romana A. z dôvodu, aby zmenila svoje rozhodnutie rozviesť sa s ním.

Proces sa začal v tejto veci koncom júla, keď obžalovaný síce priznal, že sa skutku dopustil, odmietol však, že by išlo o vraždu pripravovanú.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie