Krimi

Vražda v Šuňave: Jozef stojí pred súdom, na krku má najzávažnejšiu obžalobu

Pred Špecializovaným trestným súdom v Pezinku (ŠTS) pokračuje v utorok hlavné pojednávanie s Jozefom K., ktorý je obžalovaný za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy. Vražda sa odohrala minulý rok v obci Šuňava v okrese Poprad.

Ilustračný obrázok k článku Vražda v Šuňave: Jozef stojí pred súdom, na krku má najzávažnejšiu obžalobu
Zdroj: TASR

Pred súdom vypovedá exmanželka obžalovaného. Proces sa začal v tejto veci koncom júla, kedy obžalovaný síce priznal vinu, že sa skutku dopustil, odmietol však, že by išlo o vraždu pripravovanú.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na neho obžalobu 14. mája tohto roku. Incident sa odohral koncom minulého roka na dvore rodinného domu v obci Šuňava. „Obžalovaný zavraždil poškodeného Romana A. nožom piatimi ranami do oblasti hrudníka. Jeho telo priviezol domov a za pomoci manželky ho odstránil s úmyslom vydierať svoju manželku jej aktívnou účasťou na vražde Romana A. z dôvodu, aby zmenila svoje rozhodnutie rozviesť sa s ním. Jozef K. je v súdnej väzbe,“ v máji objasnila hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Roman A. bol podľa novembrových informácií polície hneď po útoku na mieste mŕtvy. Telo hodili spoločne do potoka. Dva dni po vražde ho polícia zadržala. „Jozef K. mal donútiť svoju manželku, aby mu pomohla s odstránením tela. Takýmto spôsobom si ju mal do budúcna zaviazať, aby od neho neodišla. Malo ju k tomu donútiť spoločné tajomstvo,“ uviedol koncom minulého roka hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.

Účasťou na úkladnej vražde si podľa obžaloby chcel Jozef K. manželku k sebe pripútať a zabrániť ukončeniu ich manželstva, keďže ona mala v úmysle rozviesť sa.

NAKA zasahovala v okrese Poprad: Polícia hovorí o vražde kvôli rozvodu
8
Galéria
Zdroj: Policajný zbor SR
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie