Martin Sýkora Rôzne

Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých na pohrebiskách mesta Poprad

Mesto Poprad zverejnilo prostredníctvom svojej stránky základné informácie k Sviatku všetkých svätých a Pamiatke zosnulých na pohrebiskách mesta Poprad v roku 2017

Ilustračný obrázok k článku Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých na pohrebiskách mesta Poprad
Zdroj: TASR

Mesto Poprad uverejnilo informácie pre návštevníkov popradských cintorínov a pohrebísk počas nadchádzajúcich sviatkov na svojej oficiálnej stránke. Otváracie hodiny všetkých pohrebísk (cintoríny Poprad – Veľká, Spišská Sobota, Matejovce a Stráže pod Tatrami) budú 30.10.2017 (pondelok) 7:00 – nonstop do 3.11.2017 (piatok) vrátane. Kancelária Pohrebno-cintorínskych služieb, s.r.o. Poprad v Dome smútku v Poprade – Veľkej bude otvorená v pracovné dni od 8:00 – 16:00 hod. Dňa 1.11.2017 bude zatvorená.

Pre návštevníkov cintorína v Poprade – Veľkej budú k dispozícii 3 ks mobilných toaliet.

Parkovanie a doprava:

Poprad – Veľká

  • zo stálych parkovacích plôch bude výjazd cez bočnú bránu parkoviska smerom na Jarmočnú ulicu. Vpravo pri vstupnej bráne sú vymedzené parkovacie miesta pre ZŤP. Pri hornej bráne (pri ceste smerom na Veľký Slavkov, pred železničným priecestím) je pripravené označené dočasné parkovisko. Poľná cesta smerom k družstvu v Sp. Sobote bude mať dočasne odstránený zákaz vjazdu a bude jednosmerne sprejazdnená smerom na Brokofovu ulicu (smerom do Spišskej Soboty). Na tejto ceste bude zároveň možnosť pozdĺžneho parkovania.

Matejovce

  • zákaz státia na Kopernikovej ulici bude do 6. 11. dočasne zrušený, parkovanie bude umožnené.

Stráže

  • návštevníkom je k dispozícii parkovisko pred hornou bránou cintorína.
Zdroj: TASR

MHD bude od 30.10. do 1.11. na linke č.3 vychádzajúcej z autobusovej stanice a spájajúcej sídliská Západ a JUH III s mestskými časťami Spišská Sobota a Veľká posilnená o dva spoje v oboch smeroch v poludňajších a popoludňajších hodinách – presne podľa cestovného poriadku, podľa ktorého premávajú len počas týchto dvoch dní.

„Žiadame všetkých návštevníkov, aby predovšetkým pri parkovaní rešpektovali pokyny hliadok mestskej a dopravnej polície ako aj pracovníkov PCS Poprad. Vzhľadom na očakávaný veľký počet návštevníkov na osobných motorových vozidlách odporúča správa PCS využiť MHD Poprad so zastávkou priamo pri cintoríne v Poprade – Veľkej (spoj č. 3),“ uviedla stránka mesta Poprad.

Dňa 1. 11. na Sviatok všetkých svätých sa o 15.00 hod. pri hlavnom kríži na starom cintoríne v Poprade – Veľkej uskutoční tzv. dušičková pobožnosť za účasti rímsko a grécko-katolíckych kňazov.

„Na pohrebisku v Poprade-Veľkej je navýšený počet veľkoobjemových kontajnerov(VOK) , zároveň sú posilnené ich vývozy a frekvencia kontroly. Na všetkých pohrebiskách sú pre návštevníkov k dispozícii veľkoobjemové vrecia (žochy) a plastové (120 l vrecia) určené na zber a vývoz biologického odpadu (lístia, trávy a pod.),“ informoval popradský magistrát.

Mestská polícia bude počas týchto sviatočných dní vo zvýšenom nasadení najmä v okolí cintorínov, kde bude pomáhať pri riadení dopravy a zabezpečovaní verejného poriadku. V tomto kontexte bude zabezpečená súčinnosť aj so štátnou políciou.

Zdroj: Poprad24/Mesto Poprad
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM