Správy

Mimoriadna situácia vo Svite: Pôvodný most do Lopušnej doliny čiastočne sprejazdnili

Pôvodný most zo Svitu do Lopušnej doliny, okres Poprad, sa podarilo aspoň čiastočne sprejazdniť. Platia ale takéto obmedzenia.

Ilustračný obrázok k článku Mimoriadna situácia vo Svite: Pôvodný most do Lopušnej doliny čiastočne sprejazdnili
Zdroj: TASR

Lenka Faixová z Mestského úradu vo Svite informovala, že mimoriadna situácia, ktorú v meste vyhlásili v pondelok (24. 2.), však naďalej trvá, keďže nie je zabezpečená úplná dopravná obslužiteľnosť cestnej komunikácie.

Nové dočasné premostenie do Lopušnej doliny strhla prudko dvihnutá hladina potoka Mlynica v noci z nedele (23. 2.) na pondelok. Lokalita s viacerými rekreačnými nehnuteľnosťami a lyžiarskymi strediskami tak bola nedostupná. „Momentálne sa pôvodný most podarilo aspoň čiastočne sprejazdniť, a to v jednom smere v šírke 2,9 metra pre dopravné prostriedky s maximálnou váhou do 3,5 tony, aby bol zabezpečený aspoň bežný štandard dopravy pre obyvateľov lokality a jednotlivých návštevníkov,“ uviedla Faixová s tým, že je na ňom stanovená maximálna povolená rýchlosť 10 kilometrov za hodinu.

Dočasný most postavili na problémovom mieste ešte začiatkom decembra po tom, keď na existujúcom mostnom objekte vyhlásili havarijný stav. Výstavbu v plnej réžii financoval a zabezpečoval Prešovský samosprávny kraj.

Primátorka Svitu Dáša Vojsovičová v tejto súvislosti uviedla, že vyriešiť obnovu tohto mosta nie je jednoduché.

Mesto je síce jeho vlastníkom a správcom, mostný objekt však ústi do komunikácie, ktorá plní účel v prospech objektov nachádzajúcich sa v doline a niekoľkých obyvateľov priľahlého katastrálneho územia obce Lučivná. Miestna cesta, ktorá je klasifikovaná ako komunikácia slúžiaca mestu, sa končí práve týmto mostom.

Most do Lopušnej doliny využívajú jednak motoristi na prístup k rekreačným nehnuteľnostiam, počas zimy aj do tamojších lyžiarskych stredísk, zároveň tade prechádza aj množstvo cyklistov.

FOTO: Most do Lopušnej doliny strhla voda
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM