Martin Sýkora Hokej

Svitanov presný zásah na body nestačil: Poprad prehral v Nových Zámkoch

V 49. kole najvyššej slovenskej hokejovej súťaže cestovali podtatranskí kamzíci na juh Slovenska do Nových Zámkov, odkiaľ si nakoniec domov nepriviezli ani bod.

Ilustračný obrázok k článku Svitanov presný zásah na body nestačil: Poprad prehral v Nových Zámkoch

Od úvodných minút sa v Nových Zámkoch hral rýchly zápas. Hneď v úvode stálo na strane hostí šťastie, keď jeden z domácich hráčov poslal puk spomedzi kruhov len do žrde Ivanovovej bránky. Gólom sa neskončili Svitanov prienik po krídle ani Bondrovo zakončenie. Vo veľkej šanci sa ocitol Svitana, ale Baroš jeho pohyb prečítal a na druhej strane neuspel v brejku Dubec. Neujali sa ani pokusy Bondru, McDowella a nevyužitá ostala aj presilovka kamzíkov. Bucovu šancu vychytal pozorný Baroš, no tri minúty pred koncom tretiny išli domáci do vyše minútového oslabenia o dvoch hráčov. To využil presným švihom Svitana a Poprad sa v závere dejstva ujal vedenia.

Kým úvodná tretina sa niesla v znamení rýchleho hokeja a troch vylúčení na domácej strane, v druhej hrali oslabenia najmä hostia. Počas presilovky mohol vyrovnať Šimun, ale tiesnený neuspel a Hruškov príklep schoval Ivanov do lapačky. V 24. minúte Petran zrazil pri mantineli Saulietisa a Popradčania išli druhýkrát v krátkej chvíli do oslabenia. Z toho však nezapršalo, i keď puk skončil po Hruškovom nahodení na žrdi popradskej bránky. Domáci sa nakoniec dočkali vo svojej štvrtej presilovke, keď vyrovnal príklepom od modrej čiary Novák. Strelený gól vlial domácim nové sily, no teč Zbořila ani pokusy Juríka a Fábryho ďalšiu zmenu skóre nepriniesli.

V prvej polovici tretieho dejstva ubudlo vylúčení i gólových príležitostí na oboch stranách. Až v 49. minúte sa dostali domáci k presilovke a Brejčákov trest potrestal aj so šťastím Šimun, ktorého zadovkou našiel Saulietis. O platnosti gólu musel rozhodnúť videorozhodca. V tom istom čase išiel zohriať trestnú lavicu Popradčan Nagy a domáci pokračovali v presilovej hre. Tú nevyužili a tak mohol na druhej strane vyrovnať Štrauch. Jeho pokus však zastavila Barošova žrď. V poslednej päťminútovke hostia Novozámčanov zatlačili v ich obrannom pásme, ale bez gólového efektu a domáci si v tomto zápase pripísali tri body.

HC Nové Zámky - HK Poprad 2:1
9

HC Nové Zámky – HK Poprad 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 33. Novák (Husák), 50. Šimun (Saulietis) – 18. Svitana (König, Štrauch). Rozhodovali: Novák, Goga – Kacej, Orolin, vylúčení: 3:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0
Nové Zámky: Baroš – M. Novák, Husák, M. Hruška, Plášil, Salija, Jass, Ondrušek, Šimek – Škoda, L. Jurík, Hřebejk – Zbořil, Šimun, Saulietis – Varga, Šille, Fábry – Lorraine, Novotný, Dubec
Poprad: Ivanov – König, Bdžoch, Petran, McDowell, Dinda, Fabian – Svitana, Nagy, Štrauch – Buc, Heizer, Brejčák – Abdul, Paločko, Bondra – Hvila, Ježek, Koky

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: „Vedeli sme, o čo v utorok hráme. Keby sme prehrali, tak asi by sme sa do play off nedostali. Museli sme vyhrať, vedeli sme, že Mikuláš prehráva. Musím chalanov pochváliť, aj keď sa nám nedarilo a puky nám preskakovali hokejky, dali sme niekoľko žrdí, bolo to také nervózne. Tri body sú pre nás super, ale musíme sa už sústrediť na zápas s Košicami, to pre nás bude rozhodujúci súboj v sezóne.“
Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Myslím si, že zápas sme nezačali zle. Mali sme aktivitu, pokúšali sme sa ohrozovať súpera, strieľať a tlačiť sa do bránkového priestoru. Aj strelecká aktivita bola na našej strane. V druhej tretine sme, žiaľ, našimi zbytočnými vylúčeniami ponúkli Novozámčanom šancu a oni ju využili. Podarilo sa im dať gól, a v podstate aj ten druhý bol po našej chybe, ale bol presilovkový. Dá sa teda povedať, že v hre 5 na 5 to nebolo zlé, až na to, že sme neboli efektívni v koncovke. Mali sme dobrý pohyb, žiaľ, v utorok bol proti aj brankár hostí. Podržal ich vo veľa príležitostiach, my sme skúšali nové veci, čo sa týka postov. Bolo nás totiž málo, chýbajú nám štyria hráči. Gratulujem súperovi k zisku troch bodov a my sa sústredíme na ďalšie dva zápasy, ktoré by už mali mať charakter play off.“

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja