Streda 24. júl 2019 Vladimír  15 °C
Monika Vengrínová Rôzne

TOP 10 najkrajších ciest Slovenska: Diaľnica pod Tatrami slávi úspech!

Diaľničný úsek D1 pod Tatrami sa stal jednou z najkrajších ciest Slovenska. Rozhodla o tom verejnosť a odborná porota, ktorá počas leta hľadala najkrajšie úseky ciest Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku TOP 10 najkrajších ciest Slovenska: Diaľnica pod Tatrami slávi úspech!
Zdroj: TASR

„Z takmer 700 tipov vzišla top desiatka, medzi ktorú sa dostala aj diaľnica D1 pod Tatrami s nádherným výhľadom na tatranské štíty. Okrem nej medzi najkrajšie cesty patrí napr. aj cesta cez Manínsku tiesňavu či Soroška,“ informoval manažér komunikácie SHELL Slovakia Petr Šindler.

Prejazd popod Tatry má svoje čaro

Počas šiestich týždňov do ankety tejto firmy, ktorú nazvali Parádna jazda, prišlo od vodičov spolu 700 tipov na zaujímavé a pekné úseky ciest. Z nich potom odborná porota vybrala najzaujímavejšie cesty Slovenska. Na ankete úzko spolupracovali dopravní spravodajcovia Zelenej vlny Rádia a televízie Slovenska, oddelenia bezpečnosti cestnej premávky BECEP Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Slovenskej agentúry pre cestovný ruch, Národnej diaľničnej spoločnosti a viacerí špecialisti v oblasti motorizmu a cestovného ruchu.

„Prejazd popod Tatry má vždy svoje čaro. Rýchla a bezpečná jazda po diaľnici je k tomu príjemným bonusom. Vodiči sa môžu cestou zastaviť v Štrbe, vo Východnej alebo pri Liptovskej Mare a Tatry budú mať na každom mieste poruke,“ konšta­toval Šindler.

V TOP 10 aj Donovaly, či cesta okolo Spišského hradu

Medzi najkrajšie cesty zaradili hlasujúci a odborníci aj Donovaly, ktoré sú asi najviac vyťaženým horským priechodom na Slovensku. Pezinská Baba, horský priechod neďaleko Bratislavy, ktorý sa tiež dostal do top desiatky, je známy pretekmi do vrchu. Okrem neho hlasujúcich najviac zaujala cesta od Hnúšte po Jelšavu, ale aj cesta okolo Spišského hradu, či úsek v obci Hodruša – Hámre a obchvat Oravského podzámku.

Desiatku dopĺňa horský priechod Huty, od Liptovskej Mary do Zuberca. Tesne pod top 10 ostali ďalšie obľúbené parádne cesty ako napr. okolie Myjavy, úsek Hrabušice – Stratená, slovenská Route 66 z Brezna do Vernára, či tunel Sitina na D2 a cesta Slobody z Podbanského cez Tatry.

Zdroj: TASR