TOP akcia víkendu: Pozrite si kompletný program festivalu EĽRO v Kežmarku

V piatok ožije Kežmarok 28. ročníkom Medzinárodného festivalu ľudových remesiel a kultúry, ktorý je tento rok venovaný cechu krajčírov a farbiarov.

Peter Handzuš
Ilustračný obrázok k článku TOP akcia víkendu: Pozrite si kompletný program festivalu EĽRO v Kežmarku
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Piatok 6. júla 2018

12.50 h
SPRIEVOD MESTOM (od MsKS, Ulica Starý trh, cez Ulicu Dr. Alexandra na Hlavné námestie)
divadelné, folklórne a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari,…
13.00 h
SCÉNICKÉ OTVORENIE VSTUPNEJ BRÁNY
dobýjanie hradieb areálu remesiel z Ulice Dr. Alexandra (Skupiny historického šermu JAGO Sp.Nová Ves a ARAMIS Košice)
13.00 – 19.00 h
FESTIVAL REMESIEL (ukážky remeselnej výroby)
v priestoroch areálu na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

13.10 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE FESTIVALU REMESIEL
14.00 ČRIEPKY ZO STREDNÉHO SLOVENSKA (FS URPÍN B.Bystrica, FS MOSTÁR Brezno, MSS z Heľpy, Fsk JAVORNÍK Lúky pod Makytou, Fsk JAVOROVÁ HÚŽVA)
15.30 FS GAZZARA, Caltavuturo, Sicília
16.30 FS VESELUCHA a SERPANTIN, Moskva, Rusko
17.30 La Pen V Innovative Dance, Hong Kong, Čína

Javisko pri hrade:

14.00 DFS GORALIK Kežmarok a POĽANA Očová
15.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
16.00 FS ZAPLANJSKI VEZ, Gadžin Han-Niš, Srbsko
17.00 FS URPÍN B.Bystrica a FS MOSTÁR Brezno
18.00 FS LIPTA LIPTÁL, Liptál, Česko

Javisko na hradnom nádvorí:

14.00 LA SPERANZA – dobová hudba
15.00 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
15.30 MÓDNA PREHLIADKA
16.00 Skupina historického šermu ARAMIS, Košice
16.30 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
17.00 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, Stará Ľubovňa
17.30 Skupina historického šermu ARAMIS, Košice
18.00 FANTASY TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad

Malé javisko v areáli:

13.30 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
15.00 Ľudová hudba PODTATRANEC, Spišská Belá
16.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
17.00 Ľudová hudba PODTATRANEC, Spišská Belá
18.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

VEČERNÉ PROGRAMY:

– na Hlavnom námestí – javisko pri radnici od 20.00 h
Vystúpenie populárnej speváčky HELENY VONDRÁČKOVEJ so skupinou Charlie Band
Koncert českej hudobnej legendy VÁCLAVA NECKÁŘA so skupinou BACILY

Sobota 7. júla 2018

9.00 – 19.00 h
FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

KULTÚRNE PROGRAMY

Javisko pri radnici:

9.30 DFS GORALIK Kežmarok a POĽANA Očová
10.30 FS ZAPLANJSKI VEZ, Gadžin Han-Niš, Srbsko
11.30 FS GAZZARA, Caltavuturo, Sicília
12.30 FS VESELUCHA a SERPANTIN, Moskva, Rusko (do 13.30 )
14.00 Hudobná skupina KOLLÁROVCI, Kolačkov, Slovensko
15.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
16.00 La Pen V Innovative Dance, Hong Kong, Čína
17.00 FS LIPTA LIPTÁL, Liptál, Česko

Javisko pri hrade:

9.30 FS MLADÝ MOSKOVČAN, Moskva, Rusko
10.30 DFS MAGURÁČIK a FS MAGURÁK, Kežmarok
12.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
13.00 La Pen V Innovative Dance, Hong Kong, Čína
14.00 FS LIPTA LIPTÁL, Liptál, Česko
15.00 DFS SABINÍK, Sabinov, Slovensko
16.00 FS GAZZARA, Caltavuturo, Sicília
17.00 FS VESELUCHA a SERPANTIN, Moskva, Rusko
18.00 FS ZAPLANJSKI VEZ, Gadžin Han-Niš, Srbsko

Hradné nádvorie:

10.00 Rozprávka ŽABIA PRINCEZNÁ, Divadlo Portál Prešov
11.00 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
11.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
12.00 MÓDNA PREHLIADKA
12.30 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
13.00 Stredoveká hudba ALDAR, Zvolen
13.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
14.00 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
14.30 Sokoliari sv. BAVONA, Banská Štiavnica
15.00 Rozprávka KRAJČIR NITÔČKA, Divadlo Harry Teater, Banská Bystrica
16.00 Stredoveká hudba ALDAR, Zvolen
16.30 Združenie historických tancov GALTHILION, Bratislava
17.00 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
17.30 Dobová hudba LA SPERANZA

Malé javisko v areáli:

10.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
11.00 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit
12.00 FS JAVOROVÁ HÚŽVA (fujary, píšťalky, gajdy, harmonika)
12.30 Ľudová hudba BYSTRIANKA, Svit
13.30 FS JAVOROVÁ HÚŽVA (fujary,píšťal­ky,gajdy,harmo­nika)
14.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak
15.00 Ľudová hudba PODTATRANEC, Sp. Belá
16.00 Ľudová hudba STRUNA, Lendak
17.00 VYCHODŇARSKE ŠARKANICE, Sp.Nová Ves
18.00 Ľudová hudba PODTATRANEC, Sp. Belá

VEČERNÉ PROGRAMY:

-na Hlavnom námestí – javisko pri radnici od 20.00 h
Slovenská rocková skupina GLADIATOR
Hudobná skupina POLEMIC
OHŇOSTROJ
raper a spevák KALI,
Hudobná skupina INE KAFE
program moderuje JURAJ „ŠOKO“ TABAČEK

Nedeľa 8. júla 2018

9.00 – 16.00 h
FESTIVAL REMESIEL na Hlavnom a Hradnom námestí a na nádvorí hradu

KULTÚRNE PROGRAMY

Pri radnici – malé javisko

9.30 FS KELEMESKE FURMANI, Ľubotice

Javisko pri radnici (veľké)

11.00 ČESKOSLO­VENSKÝ MUZIKÁL KUBO, Bratislava
13.00 FS MAGURA, MAGURÁK a DFS MAGURÁČIK, Kežmarok
15.00 Korunovácia KRÁĽA remesla EĽRO 2018, UKONČENIE FESTIVALU, KOLESO ŠŤASTIA – žrebovanie tomboly

Javisko pri hrade:

9.00 FS LIPTA LIPTÁL, Liptál, Česko
10.00 FS ZAPLANJSKI VEZ, Gadžin Han-Niš, Srbsko
11.00 FS SHAVLEGO, Tbilisi, Gruzínsko
12.00 FS GAZZARA, Caltavuturo, Sicília
13.00 La Pen V Innovative Dance, Hong Kong, Čína
14.00 FS VESELUCHA a SERPANTIN, Moskva, Rusko

Hradné nádvorie:

10.00 Rozprávka KRAJČÍR NITÔČKA, Divadlo Harry Teater, B. Bystrica
11.00 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa
11.30 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
12.00 MÓDNA PREHLIADKA
12.30 Skupina historického šermu JAGO, Sp. Nová Ves
13.00 DOBOVÉ TANCE Alimah Fusion a Divadlo Alchýmie, Poprad
13.30 Sokoliari MAJSTRA VAGANA, St. Ľubovňa
14.00 Dobová hudba LA SPERANZA

Malé javisko v areáli:

10.00 FS JAVOROVÁ HÚŽVA (fujary,píšťal­ky,gajdy,harmo­nika)
10.30 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
11.30 FS KELEMESKE FURMANI, Ľubotice
12.30 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok
13.30 FS JAVOROVÁ HÚŽVA (fujary,píšťal­ky,gajdy,harmo­nika)
14.00 Ľudová hudba TRIO FOLK VIVACE, Kežmarok

V areáli počas festivalu: detské mestečko, bábkové divadlo HOKI-POKI, atrakcie pre deti, jazda na koňoch a poníkoch, príležitostná poštová pečiatka s námetom krajčírskeho cechu, obálky s prítlačou a pamätné listy s ručnou rytinou, detské centrum, bylinkárka, veštica, strašidelný hrad, šach s maxi figúrkami, tvorivé dielne, maskoti, choduliari, bohaté občerstvenie, …

Sprievodné podujatia:

Galakoncert KRÁĽOVSKÝCH SLÁČIKOV a speváckej hviezdy KATARÍNY KNECHTOVEJ 6.7.2018 o 17.00 h
Drevený artikulárny kostol

Rozprávka „ MODRÝ VTÁK“ 7. a 8. 7. 2018
v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 9.00 h

KRVAVÉ DEJINY XVI. „POSLEDNÁ LÁSKA“ od 4. do 7. 7. 2018
historický príbeh v priestoroch Kežmarského hradu – vstupy každých 20 minút od 20.00 h

TVORIVÉ DIELNE ÚĽUV – počas prezentácie remesiel
na ulici Hviezdoslavova (za vstupnou bránou do areálu)

Podkúvanie koňa v kováčskej vyhni pred hradom
6.7.2018 o 15.00 h, 7.7.2018 o 11.00 a 15.00 h

Premietanie filmov v kine ISKRA
6.7.2018 15.30 h – 17.00 h, 7.7.2018 11.30 h – 17.00 h, 8.7.2018 11.00 h – 14.30 h

Historický parný vlak – 7. 7. 2018 na trase:
Svit 9.10 – Poprad 9.20
Poprad 9.30 – Kežmarok 9.55
Kežmarok 11.45 – Poprad 12.10
Poprad 13.50 – Kežmarok 14.15
Kežmarok 17.45 – Poprad 18.10
Poprad 18.15 – Svit 18.25

Vláčik „Maguráčik“ – premáva 6. – 8.7.2018 každú hodinu:
6.7.2018 od 12.00 do 18.00 h, 7.7.2018 od 09.00 do 18.00 h, 8.7.2018 od 09.00 do 12.00 h, cestovné 0,50 €/os.

Výstavy

  • Výstava venovaná cechu krajčírov a farbiarov

    Výstavná sieň BARÓNKA, Hlavné námestie 46

  • V dvoch svetoch – nemecké menšiny

    Meštiansky dom na Ul. Dr. Alexandra 11

  • Expozícia Meštianska bytová kultúra

    Meštiansky dom, Hlavné námestie 55

  • Expozícia automobilových veteránov

    v severozápadnom trakte Kežmarského hradu

  • Michal Studený

    Galéria u anjela, Starý trh 53

Vstupné

Areál festivalu remesiel počas 3 dní:
Dospelí 10 €, v predpredaji 8 € – najneskôr do 5.7.2018
Deti a mládež od 140 cm do 18 rokov a držitelia platnej ISIC karty5 €
Deti do 140 cm, dospelí nad 62rokov a ŤZP-S – vstup zadarmo
Vstupenka (identifikačný náramok) má neobmedzený vstup

Vstupné iba na nedeľu:
Dospelí 5 €
Deti a mládež od 140 cm výšky do 18 rokov, držiteľ platnej ISIC karty 3 €

Predpredaj vstupeniek

Zlavomat.sk
Kežmarská informačná agentúra, Hlavné námestie 64, 052 449 21 35
Kníhkupectvo ALTER EGO, Kežmarok, Hviezdoslavova 10, 052 452 40 21
MIK Poprad: Nám. sv. Egídia 43/86, 058 01 Poprad, 052 16 186
IK Levoča: Námestie Majstra Pavla 58, 054 01 Levoča, 053 451 37 63
IK Spišská Nová Ves: Letná 49, 052 01 Spišská Nová Ves, 053 429 82 93

Kežmarský hrad:

Denná prehliadka s rozprávkou: dospelí 6 €, deti do 6 r. 3 €, žiaci a študenti 4 €
Nočná prehliadka „Krvavé dejiny XVI.“ 9 €, v predpredaji 8 €
Predpredaj vstupeniek v pokladni hradu
Vstupenky do areálu festivalu remesiel neplatia do objektov múzea

Drevený artikulárny kostol:

Galakoncert Kráľovských sláčikov a Katky Knechtovej 6.7.2018 o 17.00 h – 10 €

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

Zdroj: Dnes24.sk