Peter Handzuš Krimi

Tragédia pri cúvaní: Pod kolesami nákladného auta zahynul chodec (†61)

Pod kolesami nákladného auta zahynul včera 3.4.2018 popoludní 61-ročný chodec. Nešťastie sa stalo na Slavkovskej ulici v Kežmarku.

Ilustračný obrázok k článku Tragédia pri cúvaní: Pod kolesami nákladného auta zahynul chodec (†61)
Zdroj: Policajný zbor SR

Okolo 14:00 viedol na Slavkovskej ulici 38-ročný muž nákladné motorové vozidlo IVECO DAILY. „Počas cúvania z dvora istej spoločnosti na ulicu narazil stredom zadnej časti vozidla do chodca. Ten vychádzal z dvora tej istej spoločnosti a bol chrbtom otočený k vozidlu. Pri náraze sa chodec zakliesnil pod zadnú nápravu vozidla a utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým na mieste podľahol,“ uviedol krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Telo nebohého na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v NsP Poprad, kde bude vykonaná pitva. Kežmarský vyšetrovateľ obvinil vodiča nákladné auta z prečinu usmrtenia. Stíhaný je na slobode.

Tragédia pri cúvaní: Pod kolesami nákladného auta zahynul chodec (†61)
2
Galéria

„Vodiči nákladných áut, ale aj autobusov by mali byť zvlášť dôslední v dodržiavaní pravidiel cestnej premávky ako aj predvídaví. Ich veľkosť a váha sú faktormi, ktoré majú výrazný vplyv pri kolíznych situáciách. Brzdná dráha je dlhšia, manévrovateľnosť je náročnejšia a potreba priestoru na ceste väčšia,“ dodal Džobanik.

Následky pri nehodách pritom môžu byť až katastrofálne. Či už pri strete s iným vozidlom, prípadne nemotorovým účastníkom cestnej premávky alebo aj len samostatne. Zodpovednosť za seba a iných musí byť na prvom mieste.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie