Správy

Tragédia v Malej Studenej doline: Mladá Ukrajinka neprežila 300-metrový pád

Leteckí záchranári v sobotu dvakrát zasahovali v Malej Studenej doline.

Ilustračný obrázok k článku Tragédia v Malej Studenej doline: Mladá Ukrajinka neprežila 300-metrový pád
Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba

Sedemdesiattri­ročného zraneného muža previezli do nemocnice, 29-ročná turistka z Ukrajiny nehodu neprežila. Informujú o tom leteckí záchranári na svojom webe s tým, že v oboch prípadoch mali turisti pre terén, v akom sa pohybovali, nedostatočnú výstroj.

Nič si nepamätal

Popradskí leteckí záchranári prijali v sobotu popoludní požiadavku o pomoc do Malej Studenej doliny. Sedemdesiattriročný turista po pošmyknutí utrpel pád dlhý 100 metrov a hlavou narazil o skalu,“ priblížili záchranári s tým, že po krátkodobom bezvedomí sa prebral, no okolnosti pádu si nepamätal.

Lekárka bola podľa ich slov spolu s horským záchranárom k zranenému vysadená pomocou palubného navijaka a na mieste turistovi ošetrila rozsiahle tržné poranenie hlavy.

Zraneného v stabilizovanom stave previezli na ďalšie vyšetrenie do popradskej nemocnice.

Ukrajinka neprežila

Po návrate na základňu dostali záchranári ďalšie volanie z rovnakého miesta k 29-ročnej turistke, ktorá sa tiež pošmykla, no jej pád mal dĺžku viac ako 300 metrov. „Po náraze do skál ostala ležať nehybne v bezvedomí. Posádka po prijatí výzvy okamžite vzlietla a smerovala k miestu. Po vysadení lekárky prebiehala u ženy prítomnými svedkami laická resuscitácia,“ uviedli záchranári s tým, že jej zranenia boli nezlučiteľné so životom.

Foto: Ilustračné

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM