Iné športy

Tridsiatka hráčov, dve rundy a jackpot: Bowling Tour pokračoval ďalším kolom

V náhradnom termíne pokračoval turnaj Bowling Tour desiatym kolom a zároveň štvrtým kolom zimnej časti Tour. Zúčastnilo sa ho 29 hráčov a celý turnaj sa odohral v dvoch rundách.

Ilustračný obrázok k článku Tridsiatka hráčov, dve rundy a jackpot: Bowling Tour pokračoval ďalším kolom

Kvalifikáciu v skupine A vyhral Petras Ján, ktorý dosiahol výkon 1180 a čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Pavlikovský Vladimír (6.miesto ), Kuziel František (5.miesto), Lendácky Igor (4.miesto), Zoričák Anton  (3.miesto), Jánoš Ján (2.miesto). V prvom finálovom kroku sa stretli Kuziel 124, Lendácky 220 a najlepšie si počínal Pavlikovský 257, ktorý sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Pavlikovský 140, Jánoš 200 a Zoričák 220 bodov, čím sa prebojoval. Celkového finále. Do posledného kroku postupoval Zoričák, ktorý sa stretol s Janom Petrasom. Víťazom sa stal Zoričák Anton s výkonom 200 a s celkovým priemerom 198  na druhom mieste skončil Petras Ján  výkonom 168  a s celkovým  priemerom 192,57 a tretí Jánoš Ján s priemerom 195,57.

Vskupine B sa víťazom kvalifikácie stala Kovalčíková Mária výkonom 1100. Do finále sa ešte prebojovali  Gavalér Roman (8.miesto), Karolčíková Monika (7.miesto), Jánošová Dana (6.miesto), Hegendbart Jozef ( 5.miesto), Kožik Ľubo (4. miesto),  Niedoba Ján ( 3.miesto) a Staš Martin (2.miesto) . V prvom finálovom kroku poslední  štyria  bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Gavalér 153, Jánošova 148 (vrátane handicapu), Hegendbart 175 a Karolčíková 218 (vrátane handicapu). Do ďalšieho kroku postupovala  Karolčíková. Tam sa stretli Niedoba 145, Karolčíková Monika 175 ( vratane handicapu ), Staš 199 a Kožik 215, čím si vybojoval postup do celkového finále.  Vo finále sa stretli Kožik s Kovalčíkovou. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal  Kožik Ľubomír s výko­nom 173 a s priemerom 182,75 na druhom mieste skončila  Kovalčíková Mária  s výkonom 165 (vrátane handicapu) s pri­emerom 172,71 a t­retí skončil  Staš Martin s prie­merom 182,71.

Najvyšší náhod dosiahol v piatej hre kvalifikácie Jánoš Ján kde hodil pekných 264 a z­ískal aj jackpot. 11.kole Bowling Tour sa odohrá mimo plánovaný termín o týždeň skôr, a to už 4.februára.