Krimi Správy

Turista (22) spadol zo Žltej veže: Letel 20 metrov, utrpel vážne zranenia

Pre skalný terén museli prísť mladému poľskému turistovi na pomoc aj leteckí záchranári. Tí hovoria o podozrení na úraz chrbtice.

Ilustračný obrázok k článku Turista (22) spadol zo Žltej veže: Letel 20 metrov, utrpel vážne zranenia
Zdroj: TASR

Pád turistu zo Žltej veže vo Veľkej Studenej doline vo Vysokých Tatrách ohlásili v sobotu popoludní Horskej záchrannej službe (HZS).

Pre skalný terén museli prísť 22-ročnému poľskému turistovi na pomoc aj leteckí záchranári. Informovala o tom HZS na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti.

Muž po približne 20-metrovom páde z hrebeňa utrpel mnohopočetné poranenia s podozrením na úraz chrbtice, uviedla HZS s tým, že zraneného museli zo steny vyslobodiť pomocou navijaka.

Následne ho Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS) transportovala do Starého Smokovca, kde ho prevzala posádka rýchlej zdravotnej pomoci. Druhému z dvojice poľských turistov sa nič nestalo.

Záchranné práce komplikoval neprístupný terén. ,,O súčinnosť bola požiadaná posádka VZZS z Popradu, ktorá smerovala do doliny s lekárom na palube. Po obhliadke terénu zo vzduchu sa zistilo, že na mieste sa nachádzajú dve osoby, z toho jedna utrpela zranenie. Keďže išlo o zásah v skalnom teréne, posádka vrtuľníka smerovala po dvoch záchranárov HZS vybavených horolezeckým materiálom na heliport do Starého Smokovca, kde vysadila lekára. Prvý záchranár HZS bol následne vysadený na Streleckých poliach, s druhým letel vrtuľník na miesto pádu," opisujú záchranári zásah.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM