Správy

Turistická výzva Vykroč na vrchol náramne ZAUJALA: Zapojilo sa 7-krát viac ľudí ako vlani

Celoslovenská akcia má za sebou druhý ročník. Úlohou turistov bolo vykročiť na akýkoľvek štít, vrchol či kopec na Slovensku, a to bez ohľadu na prevýšenia.

Ilustračný obrázok k článku Turistická výzva Vykroč na vrchol náramne ZAUJALA: Zapojilo sa 7-krát viac ľudí ako vlani
Foto: Jakub Forgács

Celoslovenská turistická výzva Vykroč na vrchol má za sebou druhý ročník, úlohou turistov bolo od 18. júna do 29. októbra zdolať štyri slovenské vrcholy a so svojimi fotografiami sa pochváliť na sociálnej sieti.

Do iniciatívy Národného športového centra (NŠC) sa zaregistrovalo takmer 2-tisíc ľudí, čo je sedemkrát viac ako v minulom roku. Riaditeľ centra Vladimír Baluška skonštatoval, že druhý ročník bol vďaka tomu úspešný.

Čo bolo úlohou

„Naším cieľom bolo motivovať ľudí, aby do svojho života zaradili turistiku, ktorá je jedným z najideálnejších druhov pohybu,“ skonštatoval Baluška. NŠC túto medzigeneračnú výzvu zorganizovalo v rámci programu Erasmus+.

Jej cieľom bolo zvýšiť povedomie o zdravom životnom štýle a zlepšiť zdravotný stav ľudí naprieč generáciami. Úlohou zaregistrovaných bolo zdolať Téryho alebo Zbojnícku chatu, Ďumbier, Kriváň a Rysy.

Pre tých menej zdatných, ktorí si netrúfali na slovenské „dvojtisícovky“, pripravili organizátori septembrovú výzvu Vykroč na vrchol, Slovensko, ktorá podľa Balušku taktiež zožala úspech.

Viacero noviniek

Zatiaľ čo v hlavnej výzve šlo o prevýšenia, v doplnkovej najmä o radosť z pohybu. Úlohou turistov bolo vykročiť na akýkoľvek štít, vrchol či kopec na Slovensku, a to bez ohľadu na prevýšenia či prejdené kilometre. Do výzvy sa zapojili aj celé spoločnosti.

Kampaň naprieč sociálnymi sieťami zasiahla 300-tisíc ľudí.

„Teší nás toto číslo. Veríme, že sa nám do hôr podarilo prilákať nových turistov, ktorí prechádzky v našej prírode zaradia do svojho života,“ dodal Baluška s tým, že už teraz začínajú s prípravami tretieho ročníka a turisti sa môžu tešiť na viacero noviniek.

Viac správ z Popradu a okolia:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM