Krimi

Turistka z Nemecka si nedala povedať, vyrazila na túru: Našli ju mŕtvu, verný psík pri nej

Naše veľhory si opäť vyžiadali ľudskú obeť. Mladá turistka si postavila hlavu a napriek radám sa vydala na nebezpečnú túru.

Ilustračný obrázok k článku Turistka z Nemecka si nedala povedať, vyrazila na túru: Našli ju mŕtvu, verný psík pri nej
Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba

Horská záchranná služba bola požiadaná o pomoc po tom, čo z túry do ubytovacieho zariadenia neprišla 28-ročná turistka z Nemecka. V horách sa pohybovala sama, iba so svojim psom.

Nepriaznivé počasie

Horskí záchranári zistili, že predtým noc spala nezvestná žena na Zamkovského chate, odkiaľ chcela včera ráno Malou Studenou dolinou, cez Priečne sedlo, Zbojnícku chatu a Prielom pokračovať ku Sliezskemu domu. „Túto trasu jej na Zamkovského chate, aj vzhľadom na nepriaznivý vývoj počasia, neodporúčali, ale kam po odchode z chaty smerovali jej kroky, už nikto nevedel. Spojiť sa s turistkou telefonicky nebolo možné,“ informujú záchranári na sociálnej sieti.

Na základe získaných informácií a svedectva, že turistka bola videná aj na Zbojníckej chate, odišli do terénu pozemne pátrať záchranári HZS z Oblastného strediska Vysoké Tatry, zároveň bola o súčinnosť požiadaná aj Letka MV SR na pátranie zo vzduchu.

Nehybné telo so psíkom

Vo štvrtok 2. septembra krátko po desiatej hodine prijalo Operačné stredisko tiesňového volania HZS prostredníctvom poľských záchranárov TOPRu informáciu, že náhodný turista našiel telesné pozostatky ženy bez známok života, pri ktorej bol aj psík, na turistickom chodníku vedúcom z Prielomu vo Vysokých Tatrách smerom na Poľský hrebeň.

Záchranári HZS po príchode na miesto udalosti informáciu potvrdili, následne telesné pozostatky nebohej ženy nabalili a pozemne transportovali k Litvorovému plesu, odkiaľ boli za pomoci Letky MV SR evakuované z terénu a letecky dopravené k horárni v Bielovodskej doline. Z Bielovodskej doliny boli terénnym vozidlom HZS prevezené do márnice v Ždiari a odovzdané príslušníkom PZ SR a obhliadajúcemu lekárovi.

Psík nebohej ženy bol taktiež odovzdaný príslušníkom polície.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM