Martin Sýkora Komunálne voľby

Uzávierka kandidátov do mestských volieb sa blíži: Niektorí sú istí, iní váhajú

Už v utorok o polnoci bude jasné, kto sa bude uchádzať o hlasy Popradčanov v komunálnych voľbách. Budeme si voliť nového primátora i poslancov.

Ilustračný obrázok k článku Uzávierka kandidátov do mestských volieb sa blíži: Niektorí sú istí, iní váhajú
Zdroj: TASR

Po štyroch rokoch sú to opäť – voľby do miestnych zastupiteľstiev a do primátorských kancelárií. Už teraz je jasné, že v Poprade sa o post primátora zvedie veľký boj. Kandidatúru ohlásilo viacero zaujímavých mien. Ostatní asi ešte váhajú, ale si dávajú „na čas“.

Aby vôbec mohli kandidáti zabojovať o hlasy voličov, musia zozbierať potrebné podpisy, ktoré sa v priestoroch mestského úradu postupne zbierajú. Kandidátne listiny sa odovzdávajú do polnoci z 11. na 12. septembra (polnoc z utorka na stredu).

Komunálne voľby vyhlasuje predseda Národnej rady Slovenskej republiky. V tomto roku sa uskutočnia 10. novembra. Popradčania budú voliť v dvoch volebných obvodoch jedného primátora a 19-tich poslancov mestského zastupiteľstva:

  • VO 1 zahŕňa centrum, sídlisko Západ, Veľkú, Spišskú Sobotu, Matejovce, Stráže pod Tatrami – 9 poslancov
  • VO 2 zahŕňa sídliská Juh I, II, III, V a VI a Kvetnicu – 10 poslancov.

Ohlásili kandidatúru:

Jozef Švagerko

Súčasný primátor Popradu vystriedal po 12-tich rokoch v primátorskom kresle Antona Danka. Jeho pôsobenie je spojené s viacerými aférami, najmä s tou zo 16. 8. 2017, keď nafúkal za volantom vyše jedného promile alkoholu. Napriek tomu sa pokúsi presvedčiť Popradčanov o pokračovaní v ním nastúpenej ceste.

Zdroj: Dnes24.sk

Igor Wzoš

Donedávna prvý viceprimátor mesta Poprad vstúpil do vedenie mesta po boku Jozefa Švagerka. Do kampane vstúpil s láskou k nášmu mestu. Svoj volebný výsledok postavil na ambícii vybudovanie IT Valley a politike srdca. Ako veľmi sa do dotkne voličov, ukážu až výsledky.

Zdroj: poprad.dnes24.sk

Jozef Hrubovčák

Ako sám seba nazval – ľudový kandidát sa usiluje o zmenu a nový impulz v smerovaní a riadení mesta. Vedúci obchodného tímu je pre mnoho Popradčanov zatiaľ veľkou neznámou, ale mladosť a dravosť dokáže osloviť široké spektrum. Rozhodnutie kandidovať je odpoveďou na otázku: Kedy ak nie teraz?

Zdroj: Dnes24.sk

Alexej Beljajev

Viacerými je považovaný za čierneho koňa komunálnych volieb. Úspešný podnikateľ, ktorý postavil na nohy najväčší popradský podnik. O svojich ambíciách nehovorí ako politickom programe, ale ako o manažérskom projekte, ktorého cieľom je urobiť z Popradu úspešné mesto, ktoré poskytne svojim obyvateľom viac ako doposiaľ.

Zdroj: TASR

František Bednár

Po štyroch opäť člen kandidátskeho tímu a kritik súčasného vedenia popradskej samosprávy. Ako odborník na energetiku sa chce venovať zelenej energii a eurofondom, ktoré by mohli byť nielen v tejto oblasti Popradom čerpané. Nerád sľubuje hory – doly, ale reálne riešenia pre obyvateľov mesta.

Zdroj: Dnes24.sk

Ondrej Kavka

Podnikateľ a poslanec mestského zastupiteľstva, spoluorganizátor podujatí Občianskeho združenia Pre mesto. Vo svojich predvolebných aktivitách hovorí o šťastných úradníkoch i senioroch, o chuti v Poprade žiť a nie prežívať. Ako bývalý športovec má záujem o budovanie zelených plôch a príležitostí pre aktívnych ľudí.

Zdroj: Facebook

Anna Schlosserová

Poslankyňu popradského mestského zastupiteľstva i Prešovského samosprávneho kraja poznajú najmä seniori a zdravotne znevýhodnení občania, ktorí práve u tejto primátorskej kandidátky hľadajú pomoc. Aktívne pôsobí v mestskom parlamente, kde často vystupuje ako kritička súčasného vedenia mesta. Chce, aby sa hralo fair na všetkých frontoch nášho mesta.

Zdroj: Facebook

Po odovzdaní kandidačných listín bude známy kompletný zoznam záujemcov o popradský primátorský post. Postupne predstavíme všetkých, aby ste si mohli v Deň D vybrať podľa najlepšieho vedomia a svedomia.

Pôjdete 10. novembra voliť zástupcov samosprávy?

Asi áno. 12.2%
Nepôjdem, je mi to jedno. 6.3%
Skôr nie. 12.3%
Určite nie. 25.2%
Určite pôjdem. 43.9%
Zdroj: poprad.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie