Martin Sýkora Samospráva

V Kežmarku postavia byty pre mladých: Medzi žiadateľmi sú vítaní aj cezpoľní

Mesto Kežmarok plánuje výstavbu 18-bytového dom na ulici Weilburská 2 a 4. Celková cena stavby je vo výške takmer 1 milión eur. Byty nepribúdajú v každom meste!

Ilustračný obrázok k článku V Kežmarku postavia byty pre mladých: Medzi žiadateľmi sú vítaní aj cezpoľní
Zdroj: TASR

Stavať sa budú nájomné štartovacie byty určené pre mladé rodiny. Kežmarská radnica získala na výstavbu dotáciu od Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky vo výške 376 934,56 eur a úver v sume 565 390 eur je zo Štátneho fondu rozvoja bývania s výhodným nulovým úrokom.

„Kežmarok financuje technickú infraštruktúru vo výške približne 50-tisíc eur. Pôjde o komunikácie, chodníky, príjazdovú cestu a tiež parkoviská,“ uviedla Eva Kelbelová, vedúca oddelenia územného plánu, životného prostredia a stavebného poriadku.

V ponuke budú byty pre rodiny s dvomi alebo tromi izbami. Dva byty z celkovo osemnástich sú určené pre imobilných občanov, trojizbových bytov postavia dvanásť a bytovka bude mať štyri dvojizbové bytové jednotky. „S výstavbou sa má začať začiatkom augusta a bytovka bude dokončená budúci rok,“ informovala komunikačná manažérka kežmarskej samosprávy Zuzana Šlosárová. Jednou z podmienok pre zaradenie žiadateľa do zoznamu je dovŕšenie veku 18-tich rokov a potvrdenie, že nie je vlastníkom ani väčšinovým spoluvlastníkom bytu alebo rodinného domu a podobne. Medzi žiadateľmi sú vítaní aj cezpoľní. Niekdajšiu podmienku trvalého pobytu v meste Kežmarok pred podaním žiadosti mesto zrušilo ešte v 2016 roku.

Zdroj: poprad.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie