V lete zvýhodnia režim parkovania na vybraných parkoviskách v centre

S letnou turistickou sezónou súvisí aj zvýšený nápor na parkoviská. V Poprade idú cestou zmenou režimu na vybraných miestach v centre mesta.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku V lete zvýhodnia režim parkovania na vybraných parkoviskách v centre
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Správa mestských komunikácií (SpMK) v Poprade vstupuje do letnej turistickej sezóny so zmenou režimu na vybraných spoplatnených parkoviskách.

„Od pondelka 18. júna až do 14. septembra budú tri parkoviská v blízkosti námestia s bezobslužným parkovacím systémom spoplatnené v skrátenom režime,“ uviedol riaditeľ SpMK Peter Fabian.

Ide o mestské parkovacie plochy na Námestí sv. Egídia, na ulici Joliota Curie najbližšie pri námestí a na ulici Dominika Tatarku pri okresnom súde. Tie budú od pondelka do štvrtku spoplatnené v čase od 8:00 do 14:00 hod, pričom pôvodne to bolo do 16. hodiny. V piatok i počas víkendov bude parkovanie na týchto parkoviskách bezplatné po celý deň. „Centrum Popradu bude v lete žiť Popradským kultúrnym letom a zvýhodnený režim v zmysle platného všeobecne záväzného nariadenia, je tak ústretovým krokom k jeho návštevníkom i prichádzajúcim turistom,“ zdôraznil hovorca mesta Poprad Marián Galajda. Na ostatných parkoviskách bude parkovanie v pôvodnom režime. Bližšie informácie o parkovacom režime v Poprade i cenách parkovného v jednotlivých lokalitách sú k dispozícii na stránke www.smkpp.sk.

Zdroj: TASR