Martin Sýkora Rôzne

V nemocnici pribudli ďalšie život zachraňujúce monitory dychu

Na novorodeneckom oddelení a jednotke resuscitačnej starostlivosti o novorodenca Nemocnice v Poprade pribudli ďalšie život zachraňujúce monitory dychu.

Ilustračný obrázok k článku V nemocnici pribudli ďalšie život zachraňujúce monitory dychu
Zdroj: TASR

Hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda informovala, že desať monitorov mohli zakúpiť vďaka sponzorskému daru. „Nadácia Križovatka je mimovládna nezisková organizácia, ktorá vznikla v roku 2008 s cieľom pomáhať deťom ohrozeným syndrómom náhleho úmrtia dojčiat SIDS. Nadácia sa snaží vybaviť monitormi všetky pôrodnícke oddelenia v nemocniciach a jednotky intenzívnej starostlivosti na celom území Slovenskej republiky. S našou nemocnicu spolupracuje už od roku 2010, keď nám darovala monitory dychu prvýkrát,“ priblížila hovorkyňa. Dodala, že novorodenecké oddelenie a jeho kolektív je už niekoľko rokov nezištne nápomocný pri realizovaní projektu zapožičania monitorov aj na domáce použitie.

„V projekte ‚Mamička dýcham‘ bolo novorodeneckému oddeleniu našej nemocnice darovaných do dnešného dňa celkovo 39 monitorov dychu,“ upozornila Galajda.

Monitor dychu Babysense je historicky prvým výrobkom na svete tohto druhu. Za 30 rokov svojej existencie prešiel mnohými úpravami a je neustále modernizovaný tak, aby spĺňal náročné klinické skúšky. Prístroj kontroluje dýchanie dieťaťa a varuje rodiča v prípade jeho ohrozenia.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie