Správy

V Poprade sa podporuje rómska identita, aj prístup ku kultúre: Pripravia im worskhopy

Pripravený je napríklad workshop s umelcom a výtvarným pedagógom či miestnym fotografom, s ktorým si budú môcť vyskúšať fotografovanie priamo v teréne.

Ilustračný obrázok k článku V Poprade sa podporuje rómska identita, aj prístup ku kultúre: Pripravia im worskhopy
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Podporiť rómsku identitu a uľahčiť oslovenej rómskej minorite prístup ku kultúre je cieľom umelecko-edukatívneho projektu Tatranskej galérie v Poprade s názvom My vám – vy nám. TASR o tom informovala galéria.

„Projekt je určený pre deti a mládež ohrozené chudobou a sociálnym vylúčením, žijúce v marginalizovaných komunitách,“ uviedla s tým, že pre nich pripravili rôzne umelecké a kultúrne podujatia.

Vyskúšajú si fotografovanie

Medzi už zrealizovanými aktivitami sú napríklad workshop s umeleckým kováčom, keramikárkou či ilustrátorkou rómskeho šlabikára.

V najbližších dňoch je pre nich pripravený napríklad workshop s umelcom a výtvarným pedagógom, ale aj miestnym fotografom, s ktorým si budú môcť vyskúšať fotografovanie priamo v teréne.

Tento mesiac ich ešte čaká tanečný workshop s rómskym folklórnym súborom aj divadelné predstavenie. Projekt vyvrcholí v Tatranskej galérii v Poprade 8. decembra podujatím s názvom Rómske Vianoce.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM