Peter Handzuš Krimi Správy

V Soliskovom žľabe spadla lavína. Turistu (†39) našli bez známok života

V sobotu popoludní (22.12.2018) nahlásili dvaja slovenskí turisti záchranárom HZS pád lavíny, ktorá strhla ich kamaráta a ten ostal zasypaný.

Ilustračný obrázok k článku V Soliskovom žľabe spadla lavína. Turistu (†39) našli bez známok života
Zdroj: TASR

Turisti sa nachádzali v Soliskovom žľabe spadajúcom do Mlynickej doliny. Podľa zistených informácií zasypaný nedisponoval lavínovým výstrojom. Na mieste nehody panovali nepriaznivé poveternostné podmienky – silný vietor, sneženie a hmla, ktoré neumožňovali nasadenie leteckej techniky, preto záchranári HZS odišli zasypanému na pomoc pozemne. Za pomoci lavínových psov a sondovaním prehľadávali dráhu lavíny, ktorá dosahovala dĺžku do 300 metrov. Pre nepriaznivé poveternostné podmienky, zhoršujúcu sa lavínovú situáciu a tmu bola záchranná akcia vo večerných hodinách prerušená.

„Dnes (23.12.2018) od skorých ranných hodín sa v pátraní po nezvestnom pokračovalo. V krátkom čase lavínové psy označili miesto, kde sa zasypaný 39-ročný turista slovenskej národnosti nachádzal, žiaľ bez známok života,“ uvádzajú záchranári na svojej webovej stránke.

Do záchrannej akcie bolo v prvý deň nasadených 15 profesionálnych a dobrovoľných záchranárov HZS s dvoma psami, dnes sa pátracej akcie zúčastnilo spolu 21 záchranárov HZS so šiestimi psami z Vysokých Tatier, Západných Tatier, Slovenského raja a Strediska lavínovej prevencie.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM