Správy Samospráva

V Spišskom Bystrom sa tešia z nového kultúrneho domu: Aha, kto prišiel na slávnostné otvorenie! FOTO

V obci Spišské Bystré začali s prestavbou bývalej materskej školy ešte v roku 2017. Teraz sa pochválili takouto parádou.

Ilustračný obrázok k článku V Spišskom Bystrom sa tešia z nového kultúrneho domu: Aha, kto prišiel na slávnostné otvorenie! FOTO
15
Galéria
Zdroj: Obec Spišské Bystré/Jiří Zámečník

Obyvatelia obce Spišské Bystré sa po dlhých rokoch dočkali nového kultúrneho stánku, ktorý bude slúžiť nielen miestnym občanom, ale aj obyvateľom celej Hornádskej doliny.

Veľká slávnosť

Slávnostné otvorenie kultúrneho domu „Villa Cubach“ sa uskutočnilo v sobotu 10. júla o 17.00 hod.

V krátkom kultúrnom programe vystúpilo viacero domácich umelcov ale aj rodák z tejto obce Peter Stašák.

Objekt bol následne vysvätený PaedDr. ThLic. Jozefom Siskom, dekanom farnosti Spišské Bystré.

Výstavba kultúrneho domu sa začala v roku 2017 po odsúhlasení financovania a vizualizácie obecným zastupiteľstvom Spišské Bystré. „Villa Cubach stojí na mieste bývalej materskej školy, pričom boli zachované časti pôvodnej budovy, čím sa zachoval kus histórie obce,“ informuje Dnes24 Marián Luha, starosta obce.

Obec si vzala úver

Celkové investičné náklady na stavbu a interiér kultúrneho domu boli vo výške približne 1,3 milióna eur. Obec podľa starostu financovala túto výstavbu z vlastných zdrojov a z úveru, ktorý si na túto investíciu vzala.

Kultúrny dom Villa Cubach má kapacitu 160 miest na sedenie, 120 miest na svadby. K dispozícií je aj možnosť ubytovania v 9 izbách s kapacitou 23 lôžok.

Súčasťou kultúrneho domu je aj moderne zariadená kuchyňa, ktorá spĺňa všetky požiadavky dnešnej doby. Priestory kultúrneho domu Villa Cubach sú vhodné na rôzne kultúrno-spoločenské podujatia ako napríklad svadby, rodinné oslavy, krstiny, koncerty, kary, stužkové, firemné akcie a pod.

Krásne zábery: Pozrite ako si v obci Spišské Bystré vynovili kulturák!
15
Galéria
Zdroj: Obec Spišské Bystré/Jiří Zámečník

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM