VOCH Krimi

V Tatrách pátrajú po troch nezvestných Poliakoch, ktorí sa vybrali na Gerlach

Horskí záchranári pátrajú vo Vysokých Tatrách po trojici nezvestných poľských turistoch, ktorí vybrali na Gerlachovský štít.

Ilustračný obrázok k článku V Tatrách pátrajú po troch nezvestných Poliakoch, ktorí sa vybrali na Gerlach
Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba

„Napriek snahe všetkých záchranárov sa dnes nezvestné osoby nájsť nepodarilo a v pátraní sa bude naďalej pokračovať,“ informovala v sobotu večer Horská záchranná služba (HZS).

Posledný telefonát

Tiesňovú linku HZS kontaktoval v piatok krátko pred polnocou ich kamarát, ktorý sa s nimi mal stretnúť večer po ich zostupe v Tatranskej Polianke.

„Posledný telefonický kontakt s nimi mal medzi 10.00 a 11.00 h dopoludnia, keď mu povedali, že vystupujú Batizovskou próbou a že z dôvodu ťažkých podmienok by im to malo trvať dlhšie, ako mali naplánované, ale okolo 17.00 h by mohli byť dole. Keďže ani do polnoci k autu neprišli, telefóny im stále zvonili, ale ani jeden na telefonáty ani na SMS neodpovedal, požiadal o pomoc HZS,“ uviedli horskí záchranári.

Lokalizácia mobilov

Trojica záchranárov ešte v noci vyšla Poliakov hľadať zo Sliezskeho domu pod Batizovskú próbu. Ani tam však nebolo turistov vidieť. Lokalizácia mobilných telefónov potvrdila, že sú stále v horách. Posádka leteckých záchranárov z Popradu v sobotu ráno preletela s dvoma záchranármi HZS nad oblasťou.

„O súčinnosť bola požiadaná aj Letka Ministerstva vnútra SR, ktorá po prílete vyzdvihla z heliportu ďalších štyroch horských záchranárov a opätovne prepátravali oblasť Gerlachovského štítu, a to z Batizovskej aj Velickej doliny,“ informovala HZS na svojej webstránke.

Vo Velickej doline boli v rámci súčinnosti vysadení tiež poľskí horskí záchranári zo Zakopaného so zariadením na lokalizáciu telefónnych prístrojov. Nezvestné osoby sa zatiaľ nepodarilo nájsť.

ilustračné foto

Prečítajte si aj:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM