V Tatrách spoznáme aj menej známe lokality: Turistov poteší NOVÝ projekt čarovných miest
Návštevu oblasti Vysokých Tatier zatraktívni projekt Nepoznané Tatry - čarovné miesta podhoria.
Na 43 menej známych miestach nájdu návštevníci informačné tabule o danej lokalite a cez interaktívny QR kód sa prekliknú na webstránku s textom a fotografiami lokality.
O spustení projektu informovala Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Vysoké Tatry – Podhorie.
Turisti môžu získať aj unikátny kód na zbieranie bodov v celosezónnej súťaži. Stačí navštíviť aspoň päť miest, zapísať si heslá uvedené na informačnej tabuli a zapojiť sa do súťaže o ceny.
Štyri trasy
Vďaka mapkám a novým značeniam návštevníci spoznajú osobité miesta podľa tém, ktoré sú pre nich najpríťažlivejšie. K štyrom trasám patria: Za dávnou históriou pod Tatrami, Zdravá voda pod Tatrami, Najkrajšie výhľady na Tatry a Tatranské unikáty.
„Zámerom projektu Nepoznané Tatry je vytvárať dlhodobo atraktívne cieľové miesta krátkych výletov v bezprostrednej blízkosti ubytovacích kapacít v podhorí. Návštevníci regiónu tak môžu bez potreby dopravy po regióne vyjsť na krátky výlet pri svojom apartmáne či penzióne. Vnímame trend, že opakovaní návštevníci regiónu hľadajú nové tipy na neznáme miesta pod Tatrami,“ povedal spoluautor projektu Juraj Chovaňák.
Podľa predsedu predstavenstva OOCR Vysoké Tatry – Podhorie Petra Dudu vidieť po období pandémie nárast záujmu ľudí opäť zmysluplne tráviť voľný čas v prírode.
„A najmä rodiny s deťmi uprednostňujú nenáročné aktivity, pohyb v lese, pri vode, spoznávanie historických miest. Vďaka dotácii Ministerstva dopravy SR tak naše členské obce dostávajú marketingovú aj logistickú podporu na úpravu a propagáciu vybraných čarovných miest s výhľadmi na tatranskú panorámu,“ uviedol.
Vyhliadky s fotodomčekmi
Projekt nadväzuje na aktivity z minulých dvoch rokov na prilákanie turistov na prechádzky po podtatranskej prírode.
Výkonná riaditeľka OOCR Vysoké Tatry – Podhorie Danka Velecká spomenula aktivitu Pohybom si ma nájdi a vybudovanie niekoľkých vyhliadok s fotodomčekmi.
„Okrem nenáročných prechádzok k archeologickému nálezisku vo Veľkom Slavkove či návštevy Batizovskej izby s ukážkami bývania a života ľudí pred viac ako 100 rokmi môžu hostia objaviť zachovalé fresky a obrazy v kostoloch, vyskúšať jazdu na koni v Mengusovciach aj na koči vo Veľkej Lomnici, odpaly pod vedením golfového trénera vo Veľkej Lomnici, vyfúkať vianočnú guľu v glass ateliéri v Štôle, ochutnať čerstvú bryndzu a žinčicu v Liptovskej Tepličke či pozrieť si partizánsky bunker vo Vernári,“ uviedla k novej sezóne.
Dodala, že počas leta sa budú konať aj folklórne festivaly v Liptovskej Tepličke, Vernári či Kravanoch a na záver leta Balónová fiesta vo Veľkej Lomnici.
archívne foto