Peter Handzuš Futbal

Tri kolá pred koncom súťaže je Poprad na 5. mieste III. Ligy Východ. V dohrávanom stretnutí 26. kola si zásluhou Kubusovej hlavičky v poslednej minúte zápasu zaknihoval ďalšie dôležité víťazstvo.

Ilustračný obrázok k článku V tretej lige sa bojuje o každý bod. Poprad dohrával 26. kolo pod umelým osvetlením

Boj o druhú ligu pokračoval aj v stredu večer, keď dohrávané stretnutie 26. kola proti Vranovu nad Topľou mohli diváci sledovať premiérovo pod umelým osvetlením NTC.

Úvod zápasu divákov nijako nenadchol a za zmienku stoja len tri šance domácích v posledních minútach prvého polčasu.

Druhý polčas začali lepšie hostia a mali loptu na kopačkách viac, ako domáci hráči. Popradčania postupne preberali taktovku hry v druhej časti polčasu a so silnejúcim tlakom prišlo aj k niekoľkým skrumážam pred bránkou hostí, no bez gólového efektu.

V poslednej minúte zápasu, keď už niektorí diváci pomaly opúšťali štadión zmierení s remízou, sa k peknému centru pred bránou dostal Lukáš Kubus a netrdične hlavičkou prekonal brankára Vranova nad Topľou.

Vydreté tri body sú pre Poprad dôležité v boji o II. ligu. Dôležitý zápas čaká Popradčanov už túto nedeľu, keď doma privítajú lídra zo Žiliny. Tento zápas sa odohraje takisto pod umelým osvetlením.

FK Poprad sa snaží aj takýmto spôsobom pritiahnuť na štadión viac divákov. V stredu sa ich na zápas do NTC prišlo pozrieť 710. Zápas v nedeľu sa začína o 19:30. Bude to proti lídrovi zo Žiliny návštěva sezóny?

Hodnotenie zápasu trénerom Vladimírom Lajčákom a Lukášom Kubusom si môžete pozrieť vo videu.

FK Poprad – MFK Vranov nad Topľou 1:0 (0:0)
Gól: 90. Kubus
ŽK: Vasilko, Eštok (obaja Vranov)

FK Poprad - MFK Vranov nad Topľou 1:0 (0:0)