Veľká cena Slovenska s veľkou konkurenciou: Nechýbali ani popradskí karatisti

NTC Aegon aréna v Bratislave privítala druhý marcový víkend bezmála dvetisíc karatistov z dvadsiatich šiestich štátov. V štartovom poli sa nestratili ani Podtatranci.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Veľká cena Slovenska s veľkou konkurenciou: Nechýbali ani popradskí karatisti
Zdroj: Shihan Poprad

Na 38. ročníku Grand prix Slovakia sa v silnej konkurencii nestratil ani Karate klub Shihan Poprad – pod Tatry priniesol osem medailí. Súťaž začala v piatok popoludní, kategóriami súborného cvičenia kata seniorov, juniorov a kadetov.

Z Popradčanov sa najďalej dostal Samuel Bednarčík, ktorý po prehre v eliminačných bojoch sa síce dostal do repasážnych zápasov o tretie miesto, ale ani tu sa mu nedarilo a skončilo bez medailového zápisu. V sobotu sa predstavili v športovom zápase kadeti. „Marko Jalowiczor v kategórií do 57 kg skončil v eliminačných bojoch. Adam Chudík sa prebojoval až do zápasu o tretie miesto, ktorý však nedotiahol do víťazného konca a skončil hneď za pódiovým umiestnením,“ konštatoval tréner Shihanu Poprad Ján Glatz.

Zdroj: Shihan Poprad

V nedeľu si to na tatami rozdali detí žiaci a mladší kadeti. Prvé sa predstavili v súbornom cvičení kata 6–7 ročné dievčatá. „Tu sa najlepšie darilo Laure Klempovej, ktorá vybojovala striebro. Linda Klempová svoj zápas o bronz prehrala a skončila za pódiovým umiestnením a Nelly Martonová skončila v eliminačných bojoch. Simona Bednarčíková medzi mladšími kadetkami skončila bronzová. V športovom zápase kumite si Laura Klempová medzi 6–7 ročnými dievčatami do 24 kg vybojovala druhé striebro. V kategórií do 28 kg skončila Nelly Martonová strieborná a Linda Klempová si domov niesla bronz,“ hodnotil Glatz.

Tadeáš Krakovský medzi 6–7 ročnými chlapcami skončil v eliminačných bojoch. Medzi staršími žiačkami do 30 kg sa Veronika Jalowiczorová dostala do zápasu o tretie miesto, ale tu sa jej nedarilo a skončila za pódiovým umiestnením. V kategórií do 35kg si Ema Zacharová vybojovala bronz. Bronzová skončila aj Barbora Glatzová v kategórií do 40 kg. Všetky tri dievčatá štartovali aj o kategóriu vyššie, medzi mladšími kadetkami do 40 kg. Tu sa darilo len Barbore Glatzovej, ktorá vybojovala ďalší bronz. „Veronika Jalowiczorová skončila v repasáži znova za pódiovým umiestnením a Ema Zacharová v eliminačných bojoch. V repaséži o bronz skončil aj Filip Chudík medzi mladšími kadetmi do 45 kg. Medzi mladšími kadetmi do 55 kg to ešte skúšal Adam Chudík, avšak zápas o tretie miesto prehral a skončil za pódiovým umiestnením bez medaile,“ uzavrel tréner.

Zdroj: Shihan Poprad

Odporúčame