Martin Sýkora Samospráva

Veľká zmena v parkovaní na sídlisku: Od novembra bez parkujúcich dodávok

Vedenie popradského magistrátu prichádza s novinkou, ktorá by mala pomôcť vyriešiť zlú situáciu s parkovaním na najväčšom sídlisku. Miesta majú uvoľniť dodávky.

Ilustračný obrázok k článku Veľká zmena v parkovaní na sídlisku: Od novembra bez parkujúcich dodávok
Zdroj: TASR

Zmena už o niekoľko dní

Od 28. októbra bude na popradských sídliskách Juh platiť obmedzenie pre parkovanie dodávok vo večerných hodinách. Dnes o tom informoval primátor mesta Poprad Jozef Švagerko. Obmedzenie sa bude týkať dodávok v čase od 16:00 do 6:00 hod. nasledujúceho dňa s dĺžkou nad 5 metrov.

"Dlho sme zvažovali, ako to urobiť, prešli sme niekoľkými fázami, zmapovali sme však situáciu. Zákaz sa bude týkať zhruba 280 vozidiel, ktoré by mali zo sídlisk odísť. Často takéto vozidlá zaberajú niekedy aj jeden a pol parkovacieho miesta,“ povedal náčelník mestskej polície Štefan Šipula.

PREČÍTAJTE SI AJ: Október – mesiac úcty k starším: Pre seniorov v Poprade bohatý program

Pohyb voľný, parkovanie obmedzené

Cieľom vytvorenia zón s dopravným obmedzením vo vnútroblokoch nie je len zabezpečiť dostatočný počet voľných parkovacích miest pre ľudí, ktorí v tejto lokalite mesta bývajú. Ako uviedol Šipula, presvedčili ich najmä argumenty záchranných zložiek. „Často mali problém dostať sa so sanitným vozidlom na zásah, rovnako o tomto probléme hovorili aj hasiči,“ poznamenal náčelník mestskej polície.

Mesto chce takýmto spôsobom okrem iného aj zamedziť nebezpečnému parkovaniu pri cyklistickom chodníku na sídlisku. „Korby áut tam často presahujú na chodník, je to nebezpečné najmä pre cyklistov,“ uviedol Švagerko. Zároveň poznamenal, že vo vymedzenom čase budú môcť do týchto zón dodávky vojsť a zastaviť. Majitelia týchto vozidiel budú môcť bez problémov napríklad vyložiť tovar z auta. „Takéto parkovanie budeme testovať. Chceme zistiť a vychytať všetky nedostatky, aby to bolo hlavne v prospech občanov mesta,“ uzavrel Švagerko.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM