Monika Vengrínová Rôzne

Veľvyslanec v šortkách behal v Poprade po trávniku: So študentmi si zahral futbal, penalta dopadla neslávne :)

Britský veľvyslanec v Poprade zachytený tak, ako ho bežne určite neuvidíte. Andrew Garth si totiž v našom meste obliekol krátke nohavice, obul tenisky a vyrazil na trávnik. So študentmi si zahral futbal. :)

Ilustračný obrázok k článku Veľvyslanec v šortkách behal v Poprade po trávniku: So študentmi si zahral futbal, penalta dopadla neslávne :)
Zdroj: Dnes24.sk

Vyzývateľom boli gymnazisti, ktorí mu nič nedarovali a na ihrisku ho vôbec nešetrili. Po zápase priznal, že ho bolí celé telo a nemá veľkú radosť z nepremenenej penalty.

> „Stretnutia so študentmi sú kľúčové. Robil som ich aj v minulosti a hodlám v tom pokračovať i naďalej. Angličtina je svetový jazyk, preto sa veľmi snažíme podporovať mladých ľudí, aby študovali po anglicky,“ uviedol veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska v SR Andrew Garth, ktorého prekvapilo, ako popradskí študenti krásne hovoria po anglicky, akí sú múdri a šikovní. „Ten potenciál treba rozvíjať a budovať v nich sebavedomie,“ doplnil.

Počas svojej návštevy Gymnázia na Kukučínovej ul. porozprával študentom aj o svojej kariére diplomata a o tom, ako sa k tejto práci dostal. Okrem toho si na pôde školy zahral futbal, keď sa postavil do tímu učiteľov hrajúcich proti žiakom.

„Od kedy som prišiel na Slovensko, hral som futbal len druhý raz. Prvýkrát v decembri, keď som si zlomil palec, a ešte stále nie som vo veľmi dobrej forme. Bolí ma celé telo,“ posťažoval si s úsmevom po zápase veľvyslanec s tým, že hrať s mladými ľuďmi však bolo výborné.

Zápas sa napokon skončil remízou 4:4, keď sa ale hralo na penalty, veľvyslancovi sa nezadarilo. „Jeden z tých starších ľudí, čím myslím konkrétne seba, penaltu nepremenil. Takže sa cítim veľmi zle, pretože tím učiteľov vďaka mne nevyhral,“ uzavrel Garth.

Čítajte tiež:

Britský veľvyslanec na stretnutí s primátormi: Hovorilo sa i o spolupráci Spojeného kráľovstva a nášho regiónu

foto: British Embassy Bratislava

Veľvyslanec navštívil popradských študentov:Takto to rozbalil na futbale
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie