Monika Vengrínová Rôzne

Vianočná ANKETA: Známi ľudia z Popradu nám prezradili, ako budú sviatkovať

Najkrajšie sviatky v roku sú tu. Prečítajte si, ako vyzerajú Vianoce u známych tvárí nášho regiónu. Poodhalili nám čo-to zo svojho súkromia.

Ilustračný obrázok k článku Vianočná ANKETA: Známi ľudia z Popradu nám prezradili, ako budú sviatkovať
Foto: Radoslav Dudáš / Zdroj: Dnes24.sk

Oslovili sme známych ľudí z Popradu a okolia a boli sme zvedaví na to, kde a s kým strávia vianočné sviatky a Silvester a čo nesmie chýbať na ich štedrovečernom sto­le.

Igor Wzoš, prvý viceprimátor Popradu: Sviatkovať budem tak, ako každý rok doma. Nie som zástancom toho, že ľudia na Vianoce cestujú niekam do teplých krajín. Vianoce sú o tom, že máme byť doma, vo svojom prostredí, pri vlastnom stromčeku a hlavne so svojou rodinou a s blízkymi ľuďmi. Na štedrovečernom stole nebude chýbať tradične kapustnica, ktorú varím ja, nejaké mäso a šalát s tým, že moje dievčatá nechcú majonézu, tak robíme tradičný šalát. Mávame aj rybu, niekedy je to losos, niekedy pstruh, kapor už menej. Čo sa týka Silvestra, to pre mňa nikdy nebol sviatok, aj v kalendári je to bežný všedný deň. Určite si pripijeme šampanským, ale tiež len v okolí bydliska. Najlepšie na dvore so susedmi.

Pavol Gašper, druhý viceprimátor Popradu: Vianočné sviatky budem tráviť doma v kruhu najbližšej rodiny. Na Štedrý večer budeme mať tradičné špeciality. Na kaprovi si veľmi nepochutnám, skôr vyprážané filé a zemiakový šalát. A potom typické jedlo, ktoré si ja z môjho detstva pamätám ako lokše, ale v každom kraji tomu hovoria inak. Doma s najbližšími budem pravdepodobne aj na Silvestra.

Štefan Bieľak, primátor Spišskej Belej: Vianočné sviatky budem konečne tráviť doma so svojou rodinou. Tiež sa konečne po dlhšom čase pôjdeme lyžovať na Štrbské Pleso, niekde do okolia Ždiaru a Belianskych Tatier. Štedrovečerná večera bude tradičná. Ja som, čo sa týka kuchyne, za tradičné, domáce jedlá. Takže to bude výborná kapustnica s klobáskou, výborná ryba, k tomu šalátik, no a samozrejme tradičné bobaľky a všetko to, čo na štedrovečerný stôl patrí. Silvestrovať budem doma na námestí s obyvateľmi mesta, manželkou a s priateľmi pri primátorskom punči a pri ohňostroji. Tradične. To už robím dvanásť rokov, odkedy som primátorom mesta.

Jozef Švagerko, primátor Popradu: Na Vianoce budem doma v kruhu svojich najbližších. Máme zvyk navštevovať sa v rámci najbližšej rodiny. Variť budeme dva druhy jedál. Manželka totiž je kapra a rybaciu polievku, ja filé a kapustnicu. No a Silvester plánujem stráviť takisto doma.
O Vianociach popradského primátora sme písali aj tu: Primátor Popradu poodhalil zákulisie svojej domácnosti: Na Vianoce obehne celú veľkú rodinu

Andrej Kiska, prezident SR: Vianočné sviatky strávim doma. Mám malé deti a prídu aj veľké deti. No a na Silvestra budeme tiež len niekde v okolí mesta, určite niekde v tomto regióne.
O návšteve prezidenta na popradskej radnici si môžete prečítať tu: Prezident Kiska zavítal na popradskú radnicu: O čom hovoril s vedením mesta za zatvorenými dverami?

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie