Pavol Krupka Kultúra

Video na Prvý sviatok vianočný: Vivaldiho Gloria v podaní popradského zboru Free harmony

Na Zlatú nedeľu sa v popradskom gréckokatolíckom kostole uskutočnil koncert Popradského detského zboru a komorného zboru Free harmony. Z ich vystúpenia vám v dnešný sviatočný deň ponúkame skladbu Antonia Vivaldiho Gloria.

Ilustračný obrázok k článku Video na Prvý sviatok vianočný: Vivaldiho Gloria v podaní popradského zboru Free harmony
Foto: Pavol Krupka / Zdroj: Dnes24.sk

Koncerty popradských zboristov na Zlatú nedeľu v gréckokatolíckom kostole svätých Petra a Pavla sa pomaly stávajú tradíciou. Tak, ako to bolo v minulosti, aj minulotýždňový koncert Popradského detského zboru a komorného zboru Free harmony zaplnil kostol do posledného miestečka. V programe spoluúčinkovali aj pedagógovia – inštrumentalisti z domovskej školy oboch telies, ktorou je Základná umelecká škola na Štefánikovej ulici. V spoločnom prevedení si mohli poslucháči vypočuť aj Gloriu D dur od Antonia Vivaldiho (1678–1741), ktorú vám ponúkame v našom videu.

Komorný zbor Free harmony existuje len od začiatku roka 2013. Je zložený zo starších dievčat Popradského detského zboru. Jeho najväčším úspechom bolo získanie zlatého pásma a ceny za interpretáciu skladby slovenského autora na celoslovenskej prehliadke mládežníckych zborov Mládež spieva 2014. Pekným úspechom sa môže pochváliť aj Popradský detský zbor ako celok, na medzinárodnom zborovom festivale v gréckom meste Preveza v júli t. r. sa umiestnil najlepšie z prítomných zborov, získal strieborné pásmo. Dirigentkou oboch zborov je Blanka Richnavská.

Video na Prvý sviatok vianočný: Vivaldiho Gloria v podaní popradského zboru Free
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM