VIDEO: Pestrú rozlúčku s tohtoročnou hudobnou jarou pripravila ZUŠ na Štefánikovej ulici

Pedagógovia zo Základnej umeleckej školy na Štefánikovej ulici pripravili záverečný program XXXVII. ročníka Popradskej hudobnej jari. Štvrtkový koncert tvorili diela klasickej hudby pre sólový klavír či pre komorné zoskupenia, záver patril tradičnej židovskej hudbe a slovenskému folklóru.

Pavol Krupka
Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Pestrú rozlúčku s tohtoročnou hudobnou jarou pripravila ZUŠ na Štefánikovej ulici
Foto: Pavol Krupka / Zdroj: Dnes24.sk

Jedným z klasických diel bola aj Elégia popradského hudobného skladateľa Milana Nováka pre husle a klavír. Poslucháči si mohli vychutnať aj známu predohru Mozartovej opery Čarovná flauta v podaní troch klaviristiek. Po klávesnici popradského Steinwaya sa tak netradične mihalo šestoro rúk súčasne. V predposlednom čísle, zostavenom zo židovských piesní, sa k spievajúcim a hrajúcim pedagógom pripojila na husliach aj štvorica žiačok školy. Záver patril východoslovenským ľudovkám v podaní veľmi pestrého zoskupenia pedagógov a žiakov.

Všetci účinkujúci sa stretli s priazňou poslucháčov, vyjadrenou aj záverečným dlhotrvajúcim potleskom.

Z koncertu sme pripravili aj video, ponúkame vám ho v zostrihu rozdelené do štyroch častí.

Na predchádzajúcich koncertoch tohtoročnej PHJ si mohli Popradčania vypočuť klavírne umenie Alexeja Ljubimova, košické zoskupenie Quartetto Cassoviae a koncert pedagógov ZUŠ pri Spojenej škole na Letnej ulici v Poprade. Videá z týchto podujatí nájdete v našej obrazovej rubrike.

Zdroj: Dnes24.sk