Pavol Hrabovský Recept na dnes

Vieme sa vynájsť aj v ťažkých časoch: TOTO sú trendy popradských domácich kuchýň

Výnimočný stav prinútil všetkých obyvateľov Slovenska k tomu, aby sa čo najviac zdržiavali doma. Spolu s týmto obmedzením sa uzavreli aj rôzne podniky a reštaurácie. Ako sa s tým popasovali Popradčania?

Ilustračný obrázok k článku Vieme sa vynájsť aj v ťažkých časoch: TOTO sú trendy popradských domácich kuchýň
Zdroj: Facebook

Prostredníctvom nášho Facebooku, sme sa na našich čitateľov obrátili s otázkou, čo dobrého sa pripravuje v popradských domácnostiach – v časoch, kedy by sme sa mali čo najviac zdržiavať doma. Odpovede na seba nenechali dlho čakať.

Od šalátov po guláš

Popradčania sa patrične vynašli, čomu svedčí aj množstvo odpovedí, ktoré redakcia dostala. Mohli sme vidieť zaujímavé diétne šaláty, zeleninové polievky aj chutný segedínsky či maďarský guláš. Ľudia v týchto časoch stavili aj na osvedčenú klasiku, akou je zdravý kurací a hovädzí vývar. Svoj priestor dostali aj bezmäsité jedlá, predovšetkým sladké maškrty – koláče a palacinky. Rovnako sa nezabúda ani na tých najmenších, ktorí po zatvorení škôl, trávia svoj čas doma. Svoje o tom vie aj pani Michaela Gablerová, ktorá pripravila nasledovné menu:

„Frankfurtská polievka a kváskové lievance, ku káve si s drobcom upečieme margot, alebo pudingovú bábovku.“

Čo dnes navarím? Inšpirujte sa!

Inšpirujte sa aj vy zaujímavými dobrotami z kuchýň Popradčanov a prezrite si ich výtvory v priloženej galérií. Okrem toho sa stále môžete pochváliť svojimi kulinárskymi schopnosťami na našom Facebooku. Pochválte sa aj vy a inšpirujte ďalších susedov z Popradu a okolia.

Nenechajte si ujsť viac noviniek z Popradu a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Popradské dobroty v čase karantény
22
Galéria
Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM