Peter Handzuš Futbal

V sobotu 25.1.2014 pokračovala Zimná liga Popradskej futsalovej ligy 11.-12. kolom, čím ukončila prvú tretinu ročníka. Rozhodcovia udelili až päť červených kariet trom brankárom. Brankár Darebákov Solus neinkasoval a pripísal si do štatistík dva shoot outy. FC Sobota stále neokúsila prehru.

Ilustračný obrázok k článku Vo futsalovej lige sa opäť červenalo. FC Sobota a Darebáci bez inkasovaného gólu

11.-12.kolo 25.1.2014

B-TEAM-STAROPRAMEN

Pekný zápas začal lepšie Staropramen, keď z rohového kopu dali ukážkový gól. B-Team sa ale nevzdával a kombinačnou hrou otočil zápas na 3:1. Zdalo sa, že už nepustia víťazstvo z rúk, no opak bol pravdou. Staropramenu sa podarilo vyrovnať a do konca mohli aj viesť. Zápas sa blížil ku koncu so spravodlivou remízou, no 30 sek. pred koncom B-Team pridal rozhodujúci gól.

B-TEAM – STAROPRAMEN 4:3 (2:1)
góly: Mikša 3, Svitek 1 – Baláž 1, Dučák 1, Ondrejka T. 1
brankári: Tokarčík – Lhota

FC STARÍ JUCH-DAREBÁCI

Od začiatku jasný priebeh, bolo len otázkou, koľko strelia gólov hráči Darebákov. Negatívom zápasu bolo nepochopiteľné vzájomné napadnutie hráčov z oboch mužstiev, ktoré skončilo vylúčením oboch kohútov.

FC STARÍ JUCH – DAREBÁCI 0:11 (0:6)
góly: Marhefka 6, Mezey 3, Juhas 1, Čarnogurský 1
brankári: Dziviak /nedohral/ – Solus
Č.K: Dziviak – Mezey

B-TEAM-FC SOBOTA

V súboji o prvé miesto sa stretli dva zatiaľ najlepšie družstvá. Od začiatku bola hra opatrná, veľa šancí na strelenie gólu nebolo. Prvá udrela Sobota a strelila jediný gól v 1.polčase. Darebáci sa snažili o vyrovnanie. V snahe nedostať gól fauloval brankár Soboty – Lang mimo bránkového územia, za čo inkasoval červenú kartu. Do bránky sa dostal hráč z poľa ktorý už za svoj chrbát gól nepustil.

B-TEAM – FC SOBOTA 0:1 (0:1)
góly: Beller 1
brankári: Tokarčík – Lang/nedohral/
Ž.K: Dejneka,Svitek /B-TEAM/
Č.K: Novotný – Lang

STAROPRAMEN-LION ŠATEX

Vyrovnaný zápas, kde oba mužstvá zahadzovali svoje šance. Lioni aj tak viedli po polčase len 2:1. V druhom pridali ďalší gól a už len kontrolovali hru.

STAROPRAMEN – LION ŠATEX 2:5 (1:2)
góly: Dučák 1, Ondrejka T. 1 – Gábor 2, Mezovský 1, Šproch 1, Vojčík R. 1
brankári: Lhota/nedohral/ – Šavel
Ž.K: Šproch /LION ŠATEX/
Č.K: Lhota /STAROPRAMEN/

DAREBÁCI-LIVERS PUB

Papierovým favoritom boli Darebáci, no opak bol pravdou. Posilnený Livers predvádzal kvalitný futsal a dovolil im v prvý polčas streliť len jeden gól. Mrzieť ich môže koncovka, mohli viesť na začiatku druhého polčasu. No naopak udreli Darebáci a ujali sa dvojgólového vedenia. Livers musel otvoriť hru a to Darebáci využili na strelenie ďalších 2 gólov.

DAREBÁCI – LIVERS PUB 4:0 (1:0)
góly: Čarnogurský 2, Majer 1, Marhefka 1
brankári: Solus – Kester
Ž.K: Varga /LIVERS PUB/

FC STARÍ JUCH-ELRON TEAM

Začalo sa opatrne, až v druhej polovici polčasu sa ujali vedenie hráči Elronu. Veľkú snahu preukázali hráči Starého Juchu, ale nestačilo to ani tento raz.

FC STARÍ JUCH – ELRON TEAM 3:6 (0:4)
góly: Vaško Št. ml. 2, Dubec 1 – Kačmarčík 3, Štrbka 2, Kaleta 1
brankári: Cvejn – Bilina

FC SOBOTA-NO LIMIT

Vyrovnaný priebeh zápasu. Sobota trestala chyby No Limit. V bránke Soboty sa opäť postavil hráč Beller, ktorý vychytal nulu a zamotal hlavu svojmu tímu, koho dajú na ďalší zápas do bránky.

FC SOBOTA – NO LIMIT 3:0 (2:0)
góly: Lorenc 1, Gaj 1, Baláž 1
brankári: Beller – Lazor

LION ŠATEX-LIVERS PUB

Tento zápas priniesol všetko, čo má mať kvalitný zápas. Lion začal profesorsky a aj keď sa ujal vedenia, začal zahadzovať aj nemožné. Livers povzbudený prvým zápasom podali obdivuhodný výkon, nezľakli sa súpera a otočili skóre na 2:1. Črtalo sa prekvapenie kola, no skúsení Lioni odvolali brankára a vyrovnali. Už sa zdalo, že bude deľba bodov, no nakoniec exportným gólom rozhodol 20. sek. pred koncom Rasťo Vojčík.

LION ŠATEX – LIVERS PUB 3:2 (0:1)
góly: Kiška J. 2, Hanišák 1 – Regitko 1, Svitana 1
brankári: Hanišák – Kester
Ž.K: Hanišák, Kiška J. /LION ŠATEX/

ELRON TEAM-NO LIMIT

Oba mužstva túžili po prehrách naplno bodovať. Podľa toho nastavili aj taktiku na zápas. Viac z hry mali No Limit, ich šance dokonale vychytal brankár Elronu-Bilina. V druhom polčase sa hra nezmenila, No Limit tlačil a Elron hrozil brejkmi. Už sa zdalo, že zápas skončí bez gólov, no proti bol hráč No Limit – Greňa a strelou prekonal brankára Elronu, keď do konca ostávalo len 40. sekúnd.

ELRON TEAM – NO LIMIT 0:1 (0:0)
góly: Greňa 1
brankári: Lazor – Bilina