Monika Vengrínová Iné športy

Vo Svite sa chystá veľká akcia, majstrovstvá sveta v love pstruhov: V rámci príprav bolo na čo pozerať ale už teraz!

Už v máji budúceho roka privíta Svit šestnásť najlepších národných tímov z celého sveta, ktorí tu budú na svetovom šampionáte loviť pstruhy prívlačovou technikou. V rámci príprav sa tu už teraz uskutočnil medzinárodný turnaj. A najlepšie sa darilo slovenským tímom.

Ilustračný obrázok k článku Vo Svite sa chystá veľká akcia, majstrovstvá sveta v love pstruhov: V rámci príprav bolo na čo pozerať ale už teraz!
Zdroj: Dnes24.sk

Medzinárodný turnaj v love pstruhov Trout union cup 2 Slovakia 2015 sa uskutočnil vo Svite v Areáli Koliby. Celý víkend tak patril priaznivcom športového lovu pstruhov a brehy rieky Poprad zaplnili členovia 26 medzinárodných tímov z 13 krajín, vrátane slovenského zastúpenia reprezentačného A a B tímu.

Išlo už o druhé podujatie v sérii Trout union cup 2015, ktorého prvá časť sa odohrala vo Valašskom Meziříčí v apríli tohto roku. „Vo Svite aj napriek nepriazni počasia súťaž pokračovala svojou druhou časťou a organizátori v jeho závere vyhlásili celkového víťaza tour. Štvorčlenné národné tímy proti sebe súťažili v love prívlačovou technikou, pričom lovili výhradne pstruha potočného, dúhového a sivoňa,“ uviedla Darina Štefaňáková z Oddelenia komunikácie a marketingu na MsÚ vo Svite.

Najlepšie sa darilo slovenským reprezentačným tímom, ktoré v rámci súťaže vyzbierali najviac pódiových ocenení, celkovým víťazom tour sa stal taktiež Slovák – Peter Horňák.

Súťaž vo Svite bola prípravou pred budúcoročnými Majstrovstvami sveta v love pstruhov prívlačovou technikou, ktoré k nám v máji 2016 privedú 16 najlepších národných tímov z celého sveta.

foto: Mesto Svit

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM