Správy

Vo Svite to majú po obnove vnútrobloku oveľa krajšie: Pribudne aj 55 parkovacích miest

Projekt revitalizácie vnútroblokov na dvoch sídliskách v podtatranskom meste Svit sa pomaly blíži do finále.

Ilustračný obrázok k článku Vo Svite to majú po obnove vnútrobloku oveľa krajšie: Pribudne aj 55 parkovacích miest
Zdroj: Mesto Svit

Po kontrolnom dni na stavbe to uviedol Peter Basarík, zodpovedný za stavebný dozor.

Na sídlisku Jilemnického posledné dva týždne upravovali terénne plochy a začalo tiež s výsadbou rastlín a prác na multifunkčnom ihrisku.

„Chodníky sú na Jilemnického ulici hotové a zatrávňujú sa potrebné plochy. Po zatrávnení, výsadbe stromov a namontovaní detských prvkov sa na uliciach Kpt. Nálepku a Mierová dokončia parkovacie miesta a robí sa posledné kladenie chodníkov. Na multifunkčnom ihrisku na sídlisku Jilemnického sa začal nanášať asfaltový povrch, na ktorý pôjde špeciálny EPDM nástrek. Ten je využívaný pri atletických dráhach a vhodný je aj pre viacúčelové ihriská,“ priblížil Basarík.

Nové parkovacie miesta

Projektom revitalizácie vnútroblokov sa oficiálne uvedie do prevádzky spolu 55 parkovacích miest. Ešte v auguste pribudli na sídliskách aj nové detské prvky.

„Od nasledujúceho týždňa sa začínajú montovať lavičky, stoly a altánky. Celá revitalizácia s doplnením hracích prvkov a mobiliárom bude kolaudovaná naraz a sprístupnená verejnosti. Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je 30. septembra,“ dodáva mesto.

Na projekt revitalizácie vnútroblokov dvoch sídlisk získala samospráva nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu. Náklady sú na úrovni 870-tisíc eur. Obnova sa dotkne územia 19-tisíc štvorcových metrov plôch, chodníkov a parkovísk.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM