V Poprade sa predlžovalo. Extra bod berú hostia zo Zvolena

Popradskí fanúšikovia aj v piatok čakali na 500. gól Arneho Krotáka. I keď domáci kapitán gól v zápase proti Zvolenu nestrelil, spolu s Bartečkom si pripísali body za asistenciu na dôležitý vyrovnávajúci gól Štefana Fabiana, ktorý rozhodol o tom, že v Poprade sa predlžovalo.

Ilustračný obrázok k článku V Poprade sa predlžovalo. Extra bod berú hostia zo Zvolena

Úvodná časť hry sa niesla v znamení enormnej snahy Arne Krotáka pokoriť hranicu 500 strelených gólov. Popradu k tlaku pomohla i presilová hra, ale Zvolenčania na čele s brankárom Barošom odolávali. Ovácie publika prišli až v 12. minúte, keď sa z rohu klziska prekľučkoval Koyš a po individuálnej akcii otvoril skóre – 1:0. Hostia veľa vody pred popradskou bránkou nenamútili. Možnosť vyrovnať prišla až pár sekúnd pred prvou prestávkou. V presilovke 5 proti 3 dvakrát nebezpečne pálil Juraško.

Zvolen sa po prvý raz presadil počas pokračujúcej výhody o dvoch hráčov. Po Baginovej strele sa puk od konštrukcie bránky odrazil k nepokrytému Brabencovi a ten ho poľahky poslal do siete – 1:1. V 26. minúte prešiel domácou obranou ako nôž maslom Klhůfek. S jeho zakončením si Kostúr ešte poradil, ale na dorážku Mráza už bol prikrátky – 1:2. Otočenie výsledku dokonal v presilovej hre opäť Brabenec, ktorému gól na hokejku posadil Semorád. Po treťom góle Zvolena opustil ľad pre zranenie brankár „kamzíkov“ Matúš Kostúr.

Náboj zápasu vrátil na začiatku tretej tretiny Štrauch, keď hostia na chvíľu prestali hrať v domnienke postavenia mimo hry – 2:3. V 48. minúte sa famóznym zákrokom zaskvel hosťujúci gólman Baroš. V jeho bleskurýchlej lapačke skončil príklep Heizera z bezprostrednej blízkosti. Vyrovnanie prišlo 18 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby. Poprad odvolal brankára a navýšil tak svoju výhodu presilovej hry o dvoch korčuliarov. Kroták vydoloval puk v rohu klziska, nabil nastrelu Fabianovi a ten sa nemýlil – 3:3. V predĺžení o víťazstve Zvolena a zisku extra bodu pre hostí rozhodol Radovan Puliš.

Pavel Paukovček, tréner Popradu: „Prvá tretina z našej strany výborná. V druhej sa dostal súper do vedenia po fauloch-nefauloch. V tretej tretine sa nám podarilo vyrovnať. Myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť.“

Andrej Podkonický, asistent trénera Zvolena: „Začali sme veľmi zle. Podržal nás hlavne brankár Baroš. Spali sme, nekorčulovali sme, domáci boli agresívni. V druhej tretine sme ožili. Pomohli nám presilovky, najmä tá 5 na 3. Za stavu 3:1 sme prestali hrať a prišli sme o bod. Dva body nás tešia, ale bol to zvláštny zápas. Poďakovanie patrí brankárovi i celému mužstvu.“

HK Poprad – HKM Zvolen 3:4 po predĺžení (1:0, 0:3, 2:0 – 0:1)
Góly: 12. Koyš (Achs, Gáborčík), 42. Štrauch (Rusnák, D. Šterbák), 60. Fabian (Kroták, Bartečko) – 22. Brabenec (Bagin, Juraško), 26. Mráz (Klhůfek, Krejčí), 30. Brabenec (Semorád), 63. Puliš (Brabenec). Rozhodovali: Jonák, Müllner – Korba, Rovenský, vylúčení: 7:5, navyše: R. Rapáč (Poprad) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1420 divákov

HK Poprad: Kostúr – Briják, Dinda, Gáborčík, Fabian, D. Šterbák, Kasík – Bartečko, Heizer, Koyš – Kroták, Rusnák, Paločko – Rapáč, Paukovček, Štrauch – Achs, Bajaruns, Števuliak

HKM Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško, Krejčí, Demiters, F. Fekiač, Pokovič, Ivan, Misenev – Semorád, Brabenec, Puliš – Obdržálek, T. Klíma, Škvaridlo – Jurík, Mráz, Klhůfek – Ďaloga, V. Fekiač, Zuzin