Ľubomír Hudačko Hokej

VYNIKAJÚCI začiatok: Poprad vstúpil do sezóny VÍŤAZNE, vyhral na ľade Nitry

Tréner Totter povedal, že tím drží spolu od začiatku a ukázal to. Pred mužstvom je však ďalších ťažkých 49 krokov.

Ilustračný obrázok k článku VYNIKAJÚCI začiatok: Poprad vstúpil do sezóny VÍŤAZNE, vyhral na ľade Nitry
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Poprad čakal náročný vstup do nového ročníka Tipos extraligy na horúcom nitrianskom ľade. O tom, ako duel prebiehal informuje HK Poprad na svojej webstránke.

Po góloch Mlynaroviča a Šoteka viedli Kamzíci v 26. minúte 2:0.

Domáci znížili o dve minúty neskôr počas presilovky, keď sa presadil Lacka.

V 35. minúte udrel tiež z početnej prevahy Záborský a Poprad viedol po dvoch tretinách 3:1. V úvode tretieho dejstva skóroval Buček. Skóre zápasu uzavrel gólom do prázdnej bránky Kukuča v 59. minúte.

Hlasy po zápase

Aleš Totter (tréner Popradu): „Som rád, že sme si výhry z prípravy preniesli aj do súťaže. Nitra má výbornú organizáciu a aj atmosféru, asi najlepšiu na Slovensku. Som rád, že sme začínali vonku, vždy je na domáci tím tlak dobre vstúpiť do ročníka. K zápasu – striedali sme výborné pasáže s horšími, robili sme aj chyby. Súpera sme stratenými pukmi dostali do hry. Nie je ľahké hrať v Nitre v tretej tretine s náskokom jedného gólu. Ale tou obetavosťou sme to zvládli. Tím drží spolu od začiatku a ukázal to. Sme radi za tri body. Ale pred nami je ďalších ťažkých 49 krokov.“

HK Nitra – HK Poprad 2:4

• Góly: 28. Lacka (Slovák, Griffin), 44. Buček (Gill, Stacha) – 9. Mlynarovič, 26. Šotek (Kukuča, Mlynarovič), 35. Záborský (Kukuča, Drgoň), 59. Kukuča (McFadden, Mlynarovič)
  • Rozhodovali: Crman, Goga – Gegáň, Jedlička
  • Vylúčení: 4:9 na 2 min., navyše Pobežal 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky 1:1, oslabenia 0:1