Pavol Hrabovský Šport

Výstavba novej ľadovej plochy finišuje: TAKTO vyzerá budúci raj hokejbalistov, FOTO

Druhá ľadová plocha, ktorá bude slúžiť aj hokejbalistom, je skoro dokončená. Informovalo o tom mesto Poprad na svojom Facebooku.

Ilustračný obrázok k článku Výstavba novej ľadovej plochy finišuje: TAKTO vyzerá budúci raj hokejbalistov, FOTO
Zdroj: Mesto Poprad

Nová ľadová plocha na Starom Juhu je skoro hotová. Informovalo o tom mesto Poprad na svojom Facebooku. Z novej plochy sa budú radovať predovšetkým hokejbalisti, ktorí získajú plnohodnotné ihrisko. V zime bude ihrisko využívané ako ľadová plocha.

Chladenie pod betónom

Výstavba druhej ľadovej plochy v lokalite Starý Juh sa začala 6. apríla tohto roku. V štádiu dokončovacích prác sa nachádza technologická časť plochy, a síce jej chladenie. V stredu 21. júla prebehla betonáž dosky. Celá technológia je tak zaliata čerstvou betónovou vrstvou. Vedenie mesta sa taktiež poďakovalo trpezlivým obyvateľom okolitých bytoviek, ktorých mohla betonáž rušiť.

„Týmto by som chcel poďakovať obyvateľom okolitých bytov, ktorí museli znášať túto prácu, pretože nie je možné betonáž prerušiť. Oznámili sme to obyvateľom a ďakujem im za porozumenie a strpenie hluku či svetla,“ uviedol primátor Anton Danko.

Termín ukončenia prác sa však predĺžil o 15 dní, predovšetkým kvôli výkopovým prácam a realizáciou oporného múrika vo vstupnej časti.

Otázka plochy

Okrem ľadovej plochy tu vyrástli aj nové prvky fitness ihriska, hrubé stavby skladov a sociálnych zariadení, kde prebiehajú vnútorné dokončovacie práce. "V súčinnosti s hokejbalovým klubom sa snažíme nájsť správny povrch, ktorý bude vyhovujúci pre hokejbal a taktiež časomieru, ktorá nebola predmetom dodávky, ale bude pre hokejbalový klub zabezpečená,“ vysvetlila vedúca odboru výstavby MsÚ Poprad Kristína Horáková.

Stavba by mala byť hotová do konca augusta. Po prevzatí stavby od zhotoviteľa je mesto povinné zabezpečiť kolaudačné konanie a následne bude môcť byť ľadová plocha užívaná.

Ako pokračujú práce na druhej ľadovej ploche? To uvidíte v priloženej galérií.

Nenechajte si ujsť dianie z celého Slovenska na portáli Dnes24.sk

Práce na druhej ľadovej ploche pokračujú
7
Galéria

Témy, ktoré hýbu Slovenskom

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM