Kultúra

Začal festival Castle Sound: Ľubovniansky amfiteáter uvidí aj 4 výnimočné kapely

V nádhernom prostredí prírodného skanzenu s výhľadom na Ľubovniansky hrad sa okrem koncertov môžeme tešiť aj na výstavu plagátov.

Ilustračný obrázok k článku Začal festival Castle Sound: Ľubovniansky amfiteáter uvidí aj 4 výnimočné kapely
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Skanzen pod Hradom Ľubovňa je v piatok dejiskom festivalu Castle Sound, ktorý je pokračovaním niekoľkoročného cyklu Nu Sound of Visegrad.

Jeho primárnym cieľom je prinášať do slovenských regiónov novú a inšpiratívnu hudbu z krajín Vyšehradskej štvorky. Informoval o tom správca skanzenu Dušan Janický s tým, že večerný program festivalu štartuje o 19.30 hod.

Zrní aj Korben Dallas

„Do Ľubovnianskeho amfiteátra prídu štyri výnimočné kapely – domáca Korben Dallas, Kroke z Poľska, Zrní z Českej republiky a maďarská skupina Óperentzia. V nádhernom prostredí prírodného skanzenu s výhľadom na Ľubovniansky hrad pripravujeme okrem koncertov aj výstavu plagátov i prehliadku nezávislých dokumentov,“ priblížil Janický s tým, že cez deň sa bude konať aj sprievodný program na hlavnom námestí v Starej Ľubovni.

Podujatie organizuje Ľubovnianske múzeum v spolupráci s mestom v rámci projektu Uzol kultúry – Stará Ľubovňa – Mesto kultúry 2022.

Z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia. Projekt Nu Sound of Visegrad bol súčasťou aktivít Mesto kultúry 2019 Banská Štiavnica, taktiež sa uskutočnil v rámci aktivít Mesto kultúry 2020 Nové Zámky ako celodenný festival.

Putovný projekt sa predstavil aj v krajinách, ako Rumunsko, Srbsko, Nórsko či Nemecko.

ilustračné foto

Viac správ z Popradu a okolia:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM