Monika Vengrínová Rôzne

Zachraňujú životy, pomáhajú, chránia... a robia aj niečo navyše: Takéto pekné gesto predviedli záchranné zložky

Pomáhať a zachraňovať je ich dennodennou prácou. Oni sa však rozhodli robiť viac. Už po tretí raz zorganizovali futsalový turnaj, z ktorého výťažok poputuje tým, ktorí to najviac potrebujú.

Ilustračný obrázok k článku Zachraňujú životy, pomáhajú, chránia... a robia aj niečo navyše: Takéto pekné gesto predviedli záchranné zložky
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

„Tento turnaj organizujeme preto, aby sme sa nestretávali len pri zásahoch, pri nehodách, ale aby sme sa stretli aj mimo práce, porozprávali sa a plus spravili niečo dobré,“ prezradil dôvod konania už tradičného futsalového turnaja záchranných zložiek záchranár Leteckej záchrannej služby ATE Poprad a predseda OZ Záchrana František Majerský.

V rámci turnaja sa tak stretli záchranné zložky z celého východného Slovenska. Nechýbali popradskí hasiči i policajti, kežmarskí policajti, leteckí záchranári z ATE Poprad, letka ministerstva obrany, hasiči z Vagónky i záchranári z Popradu, Košíc a Prešova.

Peniaze vyzbierané v rámci turnaja z prvých dvoch ročníkov putovali na zakúpenie lupových okuliarov pre oddelenie ORL Nemocnice Poprad, a.s., ktoré sa už používajú pri operáciách slinných žliaz, štítnej žľazy, tumorov na tvári a krku a všade tam, kde je potrebná jemná preparácia. V tomto roku suma 600 eur, ktorú záchranné zložky vyzbierali, poputuje Dobrému anjelovi.

Peniaze budú rozdelené piatim rodinám, v ktorých rakovina alebo iná ťažká choroba dieťaťa spôsobila finančnú tieseň. „Ja sa z tohto veľmi teším. Záchranné zložky si veľmi vážim. Veľakrát som ich videla aj v záchrannej akcii, čiže moje uznanie majú aj bez toho, že by prispeli, toto je ale bonus navyše. A možno sa niektorí z nich stanú i pravidelnými darcami Dobrého anjela,“ dodala marketingová manažérka Dobrého anjela Ľudmila Kolesárová.

Futsalový turnaj záchranných zložiek
40
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie