Začína 70. ročník Tatranského pohára! Získa titul Poprad či Košice?

Druhý najstarší hokejový turnaj v Európe Tatranský pohár napíše jubilejnú 70. kapitolu. Zápasy štartujú vo štvrtok (17.8.), kamzíci do hry zasiahnu o deň neskôr.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Začína 70. ročník Tatranského pohára! Získa titul Poprad či Košice?
Foto: Martin Sýkora

Od štvrtka do nedele sa na popradskom štadióne predstaví šesť tímov z piatich krajín, pričom zloženie turnaja je výrazne iné než vlani. Namiesto klubov zo severu Európy prídu mužstvá z Bieloruska, Nemecka či Francúzska a chýbať nebudú ani domáci zástupcovia HK Poprad a HC Košice.

5 krajín, 6 družstiev

Jubilejný ročník sa od predchádzajúceho líši zložením i formátom. V roku 2016 štartovali na turnaji štyri tímy, ktoré sa stretli systémom každý s každým. Tentoraz sa divákom predstaví šesť mužstiev.

Okrem usporiadateľského Popradu a Košíc sa o titul popasujú aj Junosť Minsk z Bieloruska, EHC Bayreuth Tigers z Nemecka, Les Aigles de Nice z Francúzska a maďarský Dunaújvárosi Acélbikák.

Mužstvá budú rozdelené do dvoch trojčlenných skupín. Ich víťazi sa stretnú v nedeľňajšom finále, tímy na druhých miestach budú hrať o bronzovú priečku a tretie mužstvá nastúpia o piate miesto.

„Na turnaj sme pozvali kvalitné mužstvá, s ktorými sa veľmi radi porovnáme. Sú to tímy z rôznych krajín a z rôznych európskych líg,“ uviedol riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi. Popradčania by jubilejný ročník radi oslávili víťazstvom, ktorým by nadviazali na triumf z roku 2014. Vlani sa im domáci turnaj po výsledkovej stránke príliš nevydaril, keď v silnej konkurencii českého Třinca, švédskeho Örebra a víťazného fínskeho zástupcu Pelicans Lahti obsadili štvrtú priečku.

Foto: Martin Sýkora

Program a vyžrebovanie

Rozdelenie mužstiev do skupín: A-skupina:* HK Poprad*, Les Aigles de Nice, EHC Bayreuth Tigers B-skupina: HC Košice, Junosť Minsk, Dunaújvárosi Acélbikák

Program 70. ročníka Tatranského pohára:

Štvrtok 17. augusta
15.00 h, Dunaújvárosi Acélbikák – Junosť Minsk
19.00 h, Les Aigles de Nice – EHC Bayreuth Tigers

Piatok 18. augusta
15.00 h, HC Košice – Junosť Minsk
19.00 h, HK Poprad – EHC Bayreuth Tigers

Sobota 19. augusta
15.00 h, Dunaújvárosi Acélbikák – HC Košice
19.00 h, HK Poprad – Les Aigles de Nice

Nedeľa 20. augusta
11:00 h, o 5. miesto: 3. mužstvo A – 3. mužstvo B
15:00 h, o 3. miesto: 2. mužstvo A – 2. mužstvo B
19:00 h, finále: 1. mužstvo A – 1. mužstvo B

Zdroj: TASR

Odporúčame