Ľubomír Hudačko Správy

Začína už onedlho: Do Popradu sa vracia VIANOČNÝ jarmok, vyberať budeme zo 155 stánkov

Námestie sa zaplní stánkami už od Vajanského ulice a predajcovia budú aj na nádherne vyzdobenej Ulici 1. mája.

Ilustračný obrázok k článku Začína už onedlho: Do Popradu sa vracia VIANOČNÝ jarmok, vyberať budeme zo 155 stánkov
Zdroj: Dnes24.sk

Po dvojročnej nútenej prestávke sa na popradské námestie vracia 19. ročník tradičného Vianočného jarmoku, ktorý sa bude konať od 14.12 do 17.12.2022. Mesto Poprad o tom informuje na svojej webstránke.

Ide o jedno z najnavštevo­vanejších predvianočných podujatí nielen v Poprade a blízkom okolí. „V tomto roku sa môžu návštevníci jarmoku tešiť až na 155 stánkov s občerstvením, vianočnými dobrotami či ľudovými výrobkami,“ priblížila ďalej radnica.

Údeniny, medovina aj trdelníky

Námestie sa zaplní stánkami už od Vajanského ulice (Podtatranské múzeum) a predajcovia budú aj na nádherne vyzdobenej Ulici 1. mája.

„Pre návštevníkov budú pripravené punč, medovina, vína, zemiakové špirály, langoše, trdelníky, street food, tradičné údeniny, koreniny, cesnak, chilly papričky, údené ryby, bylinné produkty, domáce sirupy,“ pripomína ďalej vedenia mesta Poprad.

Zakúpiť sa budú dať aj výrobky z prútia, dreva, vianočné ozdoby, vianočné stromčeky, perníky, ručne maľované sklo a keramiku či klobúky. V niektorých zónach námestia spestria program svojimi vystúpeniami aj ľudoví umelci.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM