Ľubomír Hudačko Správy

Zákaz státia na chodníkoch mení situáciu v Poprade: VIACERÉ ulice budú ZJEDNOSMERNENÉ

Mesto žiada občanov, aby dodržiavali literu uvedeného zákona a parkovali najmä vo svojich dvoroch a garážach a aby tak nedochádzalo k zneprejazdne­niu ulíc.

Ilustračný obrázok k článku Zákaz státia na chodníkoch mení situáciu v Poprade: VIACERÉ ulice budú ZJEDNOSMERNENÉ
Zdroj: Dnes24.sk

Pod Tatrami sa chystá zjednosmernenie ulíc Chalupkova, Palárikova, Prešovská, Liptovská a Stavbárska. Mesto Poprad o tom informuje na svojej webstránke.

„Toto zjednosmernenie sa pripravuje vzhľadom na novelizáciu zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov súvisiacich so zákazom státia vozidiel na chodníkoch od 01.10.2023,“ pripomína radnica.

Voľný pruh

Po ich zjednosmernení bude možnosť parkovania vozidiel po oboch stranách vozovky, avšak stále platí, že pri státí vozidiel bude musieť zostať voľný jazdný pruh v šírke najmenej 3 metre z dôvodu prejazdnosti komunikácie.

Vzhľadom na uvedené mesto žiada občanov, aby vo vlastnom záujme dodržiavali literu vyššie uvedeného zákona a parkovali predovšetkým vo svojich dvoroch a garážach a aby zbytočne nedochádzalo k zneprejazdne­niu ulíc.

„Vzniknuté problémy bude naša mestská polícia riešiť dohovorom. Tento zákon vnímame totiž ako nezmyselný, pretože neodráža realitu v slovenských mestách. Pevne verím, že po voľbách ho nový parlament zruší tak, ako aj iné zákony, ktoré ublížili samospráve,“ povedal primátor mesta Anton Danko.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM