Monika Gécziová Rôzne

Zaujímavé info o psoch v Poprade: Kde ich žije najviac a ktoré rasy tu majú najväčšie zastúpenie?

Čím ďalej tým viac ľudí si zaobstaráva psíka ako svojho spoločníka a priateľa. Zisťovali sme, v ktorých uliciach nášho mesta žije psov najviac i to, ktoré rasy sú medzi Popradčanmi najobľúbenejšie...

Ilustračný obrázok k článku Zaujímavé info o psoch v Poprade: Kde ich žije najviac a ktoré rasy tu majú najväčšie zastúpenie?
Zdroj: TASR

Hovorí sa, že kúpiť si psa je jediný spôsob, ako si za peniaze kúpiť lásku. Dnes to už nie je pravda ani zďaleka, pretože čoraz viac ľudí si psíkov adoptuje z útulku. Tak či onak, či si psa kúpite alebo adoptujete, získate verného spoločníka a priateľa a v mnohých prípadoch i pomocníka. Boli sme preto zvedaví, ako sú na tom so psami Popradčania.

Ako informoval hovorca Mesta Poprad Marián Galajda, k 7. januára 2019 je v meste evidovaných 2152 psíkov, pričom najväčšie zastúpenie u nás majú krížence, ktorých na území mesta žije až 524. Druhou najčastejšou rasou je Yorkshirský teriér, tých je v meste 279 a trojicu najobľúbenejších rás uzatvára Maltézsky psík, ktorých je u nás 125. Nasleduje 100 nemeckých ovčiakov, 88 Jack Russel teriérov a 83 labradorov.

Čo sa týka popradských ulíc, v ktorých žije psov najviac, tam vedie ulica L. Svobodu so 101 psami, nasleduje ulica Tomášikova, kde žije 73 psíkov a v trojke ulíc s najväčším počtom psov sa nachádza aj ulica Šrobárova, kde by sme ich napočítali 68. Ďalšie v poradí sú ulica Partizánska s 57 psami, Rastislavova so 47 psami a Ústecko-Orlická so 40-kou psíkov. Na Uherovej ulici vlastnia majitelia 38 psov, na Vodárenskej je ich 35 a na Záborského ulici žije 31 psov.

foto: ilustračné

Zdroj: Mesto Poprad

Rýchle správy

Najčítanejšie