Martin Sýkora Komunálne voľby

Zaznamená veľký návrat? Anton Danko sa chce vrátiť na post primátora!

Bývalý primátor Popradu Anton Danko sa bude v nadchádzajúcich komunálnych voľbách opäť uchádzať o tento post. Oznámil to v priestoroch popradského mestského úradu!

Ilustračný obrázok k článku Zaznamená veľký návrat? Anton Danko sa chce vrátiť na post primátora!
4
Galéria
Foto: Martin Sýkora

Anton Danko oznámil pokus o návrat v spoločnosti svojej manželky v utorok (11.9.) na krátkom brífingu na Mestskom úrade v Poprade ešte predtým, ako odovzdal 3000 podpisov občanov, ktorí mu vyjadrili svoju podporu. „Kandidovať budem ako nezávislý kandidát. Svoje rozhodnutie zhrniem do dvoch dôvodov. Prvý je ten, že Poprad mi nie je ľahostajný, venoval som tomuto mestu viac ako tretinu svojho aktívneho života, žijem tu ja, moja rodina, samozrejme moje deti. Keď som pred štyrmi rokmi odovzdával funkciu svojmu nástupcovi, Poprad bol vo vynikajúcej finančnej kondícii s excelentne fungujúcim mestským úradom a jeho organizáciami, Poprad bol mestom, ktoré patrilo medzi špičku slovenských miest, a kde si kľučku podávali významné osobnosti a s poľutovaním musím povedať, že dnes tomu tak nie je,“ konštatoval Danko. Druhým dôvodom je, že pri osobných stretnutiach cítil veľkú podporu, ľudia podľa neho majú záujem, aby sa do funkcie vrátil, čoho dôkazom je aj spomínaných 3000 podpisov na podporu jeho kandidatúry. Ešte pred začiatkom brífingu Danko upozornil, že nebude odpovedať na otázky novinárov.

„Mojím volebným sloganom je ‚Poprad hlavu hore, je čas vrátiť sa medzi tých najlepších‘,“ uzavrel svoje vyhlásenie.

Anton Danko pôsobil vo funkcii primátora tri po sebe idúce volebné obdobia v rokoch 2002 – 2014, predtým štyri roky zastával post viceprimátora. Pred štyrmi rokmi vo voľbách prehral so súčasným primátorom Jozefom Švagerkom. O post primátora najväčšieho mesta pod Tatrami zabojuje aj Peter Dujava, podnikateľ a poslanec mestského zastupiteľstva Ondrej Kavka, riaditeľ Tatravagónky Alexander Beljajev i aktivista František Bednár. Kandidatúru rozbehol riaditeľ miestneho Centra sociálnych služieb Jozef Košický, Jozef Hrubovčák i bývalý viceprimátor Popradu Igor Wzoš. Možnosť ísť opäť do volieb zvažuje, no stále ju nepotvrdil, aj súčasný primátor Jozef Švagerko.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM