Martin Sýkora Rôzne

Zima je psíkom: Na príchod silných mrazov sa pripravujú aj v útulku

Mínusové teploty netrápia len ľudí, ale aj zvieratá. Najhoršie sú na tom tie, o ktoré sa nemá kto postarať. Psíkovia v mestskom útulku majú šťastie.

Ilustračný obrázok k článku Zima je psíkom: Na príchod silných mrazov sa pripravujú aj v útulku
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

Na príchod silných mrazov pod Tatrami sa pripravujú aj v Mestskom útulku pre túlavé a odchytené psy v Poprade. „Nič nenechávame na náhodu a v súvislosti s avizovaným príchodom silného ochladenia dodatočne zatepľujeme príbytky tak, aby psíky dokázali zvládnuť chladné podtatranské počasie bez ujmy. Samotné búdy, ktoré sme v útulku pred časom vymieňali, majú už zateplenú konštrukciu. Okrem toho sme využili dary od našich priaznivcov a búdy i výbehy sme ešte dodatočne doplnili teplými dekami, vankúšmi a matracmi, aby sme psíkom dokázali vytvoriť čo najlepšie podmienky,“ uviedol vedúci útulku Peter Greňa. Majú však aktuálne aj päť nových šteniatok, ktorým musia čo najskôr nájsť nový domov, aby nemuseli zimu tráviť vonku.

V súčasnosti je v útulku umiestnených spolu 42 psíkov, v dočasných opaterách našlo prechodný domov ďalších 17.

Verejnosť môže prísť potešiť psíkov prechádzkou denne okrem pondelka, najlepšie v popoludňajších hodinách. Veľkú akciu pripravuje útulok na 27. decembra – súčasťou festivalu Popradské Vianoce bude podujatie Vianoce v útulku. „V tento deň môžu návštevníci prísť potešiť psíkov a priniesť im darčeky pod ich vianočný stromček,“ upozornil Greňa.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie