Správy

Zrkadlové sochy i dobové kostýmy: Na Štrbskom plese zažijeme tatranské Benátky

Po prvýkrát sa bude konať aj športové podujatie Tatry ako liek. Organizátori plánujú vyzvať návštevníkov na zdravotnú prechádzku.

Ilustračný obrázok k článku Zrkadlové sochy i dobové kostýmy: Na Štrbskom plese zažijeme tatranské Benátky
Zdroj: Vysoké Tatry - Hory zážitkov

Okolie jazera bude dejiskom 8. ročníka Benátskej noci. Dnes24.sk o tom informovala riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lucia Blašková.

„Benátsku noc organizovali už v minulých desaťročiach návštevníci a obyvatelia Tatier ako pokojné podvečerné podujatie spojené s člnkovaním, hudbou a dobrým jedlom,“ objasnila Blašková.

Zrkadlové sochy

Tatranci sa pred ôsmimi rokmi rozhodli túto tradíciu do regiónu opäť priniesť. Tento rok budú atmosféru v okolí prístavu člnkov pri jazere dotvárať dobové barokové kostýmy, zrkadlové sochy a hudobný program.

„Na pódiu vystúpia Martin Chodúr, Davide Mattioli, Felix Slováček, Tereza Králiková či Duo Vilema,“ vymenovala Blašková s tým, že večerom bude sprevádzať moderátor a herec Štefan Skrúcaný.

Návštevníci budú mať k dispozícii aj 22 drevených člnkov, na ktorých sa môžu plaviť po jazere.

Sprievodnou aktivitou bude po prvýkrát aj športové podujatie Tatry ako liek. Organizátori plánujú vyzvať návštevníkov na „zdravotnú“ prechádzku okolo jazera a spočítať všetky kilometre, ktoré v daný deň prejdú.

Najčistejší vzduch

„Cieľom je pripomenúť výnimočnosť horského prostredia a unikátnej tatranskej klímy, ktorá má liečivé účinky na telo aj myseľ a zároveň je samostatnou veľkou témou pre turistov a domácich. Klimatoterapia je zase základom zdravého pohybu v horách a je zadarmo pre všetkých návštevníkov. Štrbské Pleso je zároveň na Slovensku vyhlásené za miesto s najčistejším vzduchom v rámci obývaných oblastí,“ uzatvára Blašková.

archívne foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM