Monika Vengrínová Iné športy

Ani ďalšie futsalové kolo tabuľku nezamiešalo: Lídrom je stále SDS

13. a 14.kolo Popradskej futsalovej ligy odohrali tímy v sobotu. V tabuľke sa po zápasoch nič nezmenilo. Súboj lídrov skončil jednoznačným víťazstvom SDS, Beer Boys prehrali oba zápasy kontumačne, Veľká si drží tretie miesto a brankár z Lion Šatex je už druhým s čistým kontom.

Ilustračný obrázok k článku Ani ďalšie futsalové kolo tabuľku nezamiešalo: Lídrom je stále SDS

Sobotné kolo bolo v očakávaní zápasu súčasných lídrov. Súboj SDS – LION ŠATEX mal však jednoznačný priebeh. Chlapci z SDS nepripustili Lionov k žiadnej väčšej šanci. Od začiatku kontrolovali zápas a stále viedli. Polčas vyhrali 4–1. V druhom sa pokúsili Lioni o zvrat a hrali skoro celý bez brankára s hráčom v poli. Ani toto nebol recept na SDS. Góly viac pribúdali do ich odkrytej brány. Duel vyhralo SDS 9–3 a tak si drží ako jediné družstvo svoju neporaziteľnosť.

Chlapci z Beer Boys sa asi pozabudli niekde na pive. Na svoje zápasy nenastúpili a tak boli obidva kontumované .

Veľká 1984 zvíťazili svoje zápasy. Jeden kontumačne s pivármi. Druhý s Evolution 6–2. Víťazstvo sa nerodilo ľahko. Evolution s nimi držal krok prvý polčas, prehral len 1–2. V druhom im však dochádzali sily, Veličania takticky dotiahli duel do jednoznačného víťazstva 6–2. Zaujímavý je pohľad na ich vzájomné zápasy. Polčasy všetkých troch skončili zhodne 2–1. Konečné výsledky boli postupne 4–2 , 5–2 , a sobotňajší 6–2. Pridajú Veličania v poslednom vzájomnom meraní síl gól, dostanú opäť 2 a zápas skončí 7–2?

Elron nastúpil konečne početnejší, mali dokonca dvoch hráčov na striedanie, čo sa prejavilo i na výsledkoch. Potrápili Lionov i keď ich brankára Šavela neprekonali. Ten si pripísal ako druhý brankár prvé čisté konto v tomto ročníku. S Evolution vyhrali 4–1.

V tabuľke nedošlo k žiadnej zmene. Družstvá na prvých troch miestach zvýšili svoj náskok. Elron sa priblížil na rozdiel 3 bodov k Beer Boys. Strelci Kšendzakovič z Veľkej 1984 a Slavo Vojčík z Lion Šatex sa s 16 gólmi delia o prvé miesto. Brankár Sasák z SDS s priemerom 1,41 gólu na zápas vedie jednoznačne súťaž o najlepšieho brankára.

13–14.kolo 24.5.2014

LION ŠATEX – ELRON TEAM 3:0 (2:0)

góly: Gábor1, Marhefka1, Šproch1
brankári: Šavel – Bilina

VEĽKÁ 1984 – BEER BOYS 5:0 kontumácia

LION ŠATEX – S D S 3:9 (1:4)

góly: Kovalčíķ1, Marhefka1, Sabo1 – Badzik2, Baťo2, Kiška2, Baláž1, Barabas1, Neupauer1

VEĽKÁ 1984 – EVOLUTION 6:2 (2:1)

góly: Kolmokov2, Gallovič A.1, Gallovič D.1, Hrušovský1, Repiščák1 – Bobovský1, Kostka1
brankári: Smižanský – Luščík Mi.