Martin Sýkora Iné športy

Bowling Tour mesta Poprad pokračovala 15. kolom: S najvyšším náhodom Niedoba

Hralo sa na 41 stopovom mazaní, na ktorom sa bude hrať AMF CUP v PBC v Bratislave. Turnaj sa odohral v dvoch rundách a zúčastnilo sa ho 27 hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Bowling Tour mesta Poprad pokračovala 15. kolom: S najvyšším náhodom Niedoba

V skupine A sa najviac darilo Kristíne Kosekovej, ktorá vyhrala základnú časť výkonom 1214 (vrátane handicapu) s priemerom 194,33. Do finále postupovalo šesť hráčov a posledným postupujúcim s výkonom 1043 bol Alojz Garčár. V prvom kroku finále sa stretli Garčár 152, Petras 170 a Plačko 182, čo ho posúvalo do ďalšieho kroku. V druhom finálovom kroku bojovali proti sebe Lendácky 157, Jurinyi 163 a Plačko 214.

„Do finále postupoval Vladimír Plačko, kde naňho čakala víťazka kvalifikácie Kristína Koseková,“ informoval Ľubomír Krul z BK CityBowling Popra. Nakoniec víťazom skupiny A sa stala Koseková výkonom 191 (vrátane handicapu) a s celkovým priemerom 192,71. Na druhom mieste skončil Plačko výkonom 181 s priemerom 192,33 a tretí Jurinyi s priemerom 195,57.

Bowling Tour mesta Poprad - 15. kolo
3
Zdroj: BK CityBowling Poprad

Víťazom kvalifikácie v skupine B sa stal Anton Paločko výkonom 1160 s priemerom 193,33. Do finále postupovalo osem hráčov a ako posledným postupujúcim bol Matúš Gajdoš s výkonom 1020. V prvom kroku hrali proti sebe Gajdoš 150, Kovalčíková 158 (vrátane handicapu), Hertely 194 a Gavalér 224, čo ho posunulo do ďalšieho kroku finále. V druhom kroku sa stretli Hegenbart 126, Gavalér 147, Kessler 177 a Niedoba 253, čím si vybojoval postup do celkového finále, kde naňho čakal Paločko ako víťaz kvalifikácie.

„Skupinu B nakoniec vyhral Ján Niedoba výkonom 186 s celkovým priemerom 199,00 druhý skončil Paločko výkonom 172 a s celkovým priemerom 190,29 a na treťom mieste skončil Kessler s priemerom 182,14,“ dodal Krul. Najvyšší náhod 253 dosiahol Niedoba, preto mu patrila soška za najvyšší náhod a Jackpot.